Борис Тарасюк: Ми повинні зробити все, щоб членство в НАТО та ЄС стало реальністю

Членство України в ЄС та НАТО – це цивілізаційний вибір нашого суспільства.

Про це заявив заступник голови Комітету у закордонних справах, заступник Голови партії «Батьківщина» Борис Тарасюк.

Він зауважив, що у запропонованих президентом змінах до Конституції є суттєві вади.

«По-перше, президент не може бути гарантом членства в НАТО та ЄС. Це залежить насамперед від політичної волі країн-членів НАТО та ЄС. Проте, на жаль, ми не є свідками наявності такої політичної волі», – повідомив Борис Тарасюк.

По-друге, за його словами, у пропозиціях президента необхідно інакше сформулювати п.14 перехідних положень Конституції, змінивши його у такий спосіб, щоб передбачити можливість розміщення військових формувань та інфраструктури країн-членів НАТО, адже цього може вимагати спільна оборона.

Народний депутат від «Батьківщини» сподівається, що на наступній сесії парламенту, після отримання заключення Конституційного Суду, буде можливість внести відповідні зміни.

Заступник Голови партії «Батьківщина» також нагадав, що саме Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко у 2008 році поставила свій підпис під зверненням щодо надання Плану дій щодо членства в НАТО для України, а у 2014 році  «Батьківщина» внесла пропозиції про відновлення курсу України на членство в НАТО, але, на жаль, на той момент не було політичної волі для підтримки.

«У 2014 році ВО «Батьківщина» ініціювала проведення референдуму щодо членства в НАТО і було зібрано понад 3 млн підписів, однак, це було зірвано Адміністрацією Президента», – із сумом констатував Борис Тарасюк.

Він нагадав, що Комітет у закордонних справах вніс конкретні пропозиції, які, сподівається політик, розгляне президент і вони будуть враховані в процесі ухвалення остаточної редакції змін до Конституції: «Ми не повинні спекулювати на темі членства в ЄС та НАТО, необхідно зробити все для того щоб це стало реальністю. І ніхто не має права приватизувати цю тему, а тим більше президент».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова