Борис Тарасюк: Досягти врегулювання конфлікту між Україною та Росією неможливо без США

Досягти врегулювання конфлікту між Україною та Росією неможливо без участі США.

Таку думку висловив член фракції «Батьківщина», заступник голови Комітету з закордонних справ Борис Тарасюк в інтерв’ю журналістам.

«За своїм потенціалом Америка може претендувати на роль головної держави у світі. Однак, на жаль, попередня Адміністрація США втратила таку роль держави номер один у світі, маючи весь потенціал – військовий і економічний, внаслідок чого ми стали свідками того, як Путін розперізувався», – сказав він.

За словами політика, не можна не погодитися з критикою нинішнього глави Білого дому на адресу попередника про те, що сталося в Україні, зокрема з Кримом – за це відповідає Барак Обама.

Борис Тарасюк також вважає, що нова Адміністрація США ще не окреслила своїх пріоритетів, тому що не всі ключові фігури розставлені, але можна сказати однозначно, що «шальки терезів схиляються в бік України і Адміністрація дедалі більше заглиблюється в тематику україно-російського конфлікту».

«Чого бракує Америці і чого варто було б очікувати, на чому наголошувати? На тому, що без США не можливо досягти врегулювання конфлікту між Росією і Україною. Адже Путін звик і поважає силу, а Штати, які не демонтували своєї сили і давали  можливість розперізуватися російському президенту, він не поважав», – зауважив політик.

На переконання депутата від «Батьківщини», Німеччина і Франція, з усією повагою до цих країн, не можуть становити противаги агресивній Росії.

Обов’язковою для зрушення з мертвої точки мирного врегулювання конфлікту між Україною і Росією повинна бути участь США, додав політик.

«Адміністрація США тільки формує пріоритети зовнішньої політики. І мені здається, що зараз вимальовуються контури цих пріоритетів, серед яких Україна буде посідати провідне місце», – зауважив заступник голови Комітету з закордонних справ.

Відповідаючи на прохання журналістів прокоментувати зустріч президентів Петра Порошенка і Дональда Трампа, Тарасюк зауважив:  «Занадто мало інформації для того, щоб дати повну оцінку особливо щодо сутнісної сторони візиту і переговорів».

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова