Борис Тарасюк: Будапештський меморандум містить політичні зобов’язання щодо гарантій безпеки України

«Батьківщина» давно визначила свою позицію щодо припинення війни на Донбасі: строге дотримання Будапештського меморандуму – єдиного документа, який містить політичні зобов’язання про гарантії територіальної цілісності та суверенітету України.

Про це в Сумах заявив екс-міністр МЗС України, народний депутат фракції «Батьківщина» Борис Тарасюк на зустрічі з представниками ЗМІ, депутатами та громадськістю.

«Як учасник Будапештських переговорів зазначу, що цей документ досить ґрунтовний. Він передбачає не просто гарантії територіальної цілісності України – у статті 6 Меморандуму виписаний механізм, згідно з яким підписанти скликають консультації для вироблення заходів протидії загрозам», – пояснив політик.

Член фракції «Батьківщина» назвав дії нинішнього президента, який ігнорує Будапештський меморандум, дипломатично неграмотними й некомпетентними.

«Нормандські або Мінські домовленості не принесли бажаного результату. П’ять років ми спостерігаємо продовження агресії РФ, яка діє всупереч міжнародним зобов’язанням, правовим документам і всупереч глобальному порядку. Ми маємо виписати нові принципи врегулювання ситуації з обов’язковою відповідальністю учасників мирного процесу», – підсумував Борис Тарасюк.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова