«Батьківщина» знімає свої поправки до законопроектів про «медичну реформу», оскільки вважає її аферою

«Батьківщина» знімає всі свої поправки до законопроектів про «медичну реформу», оскільки вважає її аферою.

Про це заявила лідер фракції Юлія Тимошенко сьогодні під час продовження розгляду відповідних документів.

Вона зауважила, що парламент не підтримав поправки, які передбачають впровадження державної страхової медицини, не пройшла поправка про виділення 7% ВВП на медицину, не пройшла поправка, щоб залишити у місцевих бюджетах кошти на медицину: «Цьому парламенту, окрім корупції, нічого не потрібно».

«Від імені фракції «Батьківщина» я заявляю, що ми відмовляємося від усіх своїх поправок і вимагаємо негайно перейти до розгляду законопроектів про зняття недоторканності з депутатів. Медична афера пройде в цьому продажному залі, але недоторканність треба розглядати негайно, тому що люди на площі стоять і чекають цього», – наголосила політик.

За словами Юлії Тимошенко, єдина сутність так званої медичної реформи полягає в тому, щоб забрати у місцевих бюджетів усі видатки на охорону здоров’я та обмежити доступ українців до отримання медичних послуг.

«Унаслідок цієї реформи буде суттєво скорочено всю мережу медичних закладів у сільській місцевості, буде скорочено кількість лікарів медичних працівників. Це, по суті, зачистка щонайменше 30% галузі охорони здоров’я», – сказала парламентар.

Лідер «Батьківщини» повідомила, що медичний Форум лікарів з усієї України, який відбувся вчора, виступив категорично проти медичної афери, яку влада називає реформою, та звернувся до президента, уряду, парламенту з проханням категорично не голосувати за це.

«Реформа призведе до того, що люди залишаться без медичних послуг. Якщо багато років громади зберігали свої ФАПи, лікарні, медичний персонал і не давали можливості закрити та скоротити, то зараз створюється корупційна годівниця в центрі – спеціальний центральний орган виконавчої влади. У громад заберуть гроші на охорону здоров’я, внаслідок чого лікарні зникатимуть разом із медичним персоналом», – пояснила парламентар.

Юлія Тимошенко також зауважила, що коштів, які планується виділити на систему охорони здоров’я за цим законом, є мінімум у 2,5 менше від потреби на утримання цієї мережі.

«Не секрет, що всі сільські, районні та міські заклади охорони дофінансовувалися з бюджетів громад і витрачалися приорітетно. Зараз у громадян не буде такого права. Кожний закритий заклад охорони здоров’я буде на совісті тих, хто проголосує сьогодні за цю псевдореформу», – зазначила народний депутат.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова