«Батьківщина» засуджує проведення виборів президента РФ в АР Крим

Фракція «Батьківщина» підтримала звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства у зв’язку із незаконною підготовкою виборів президента Росії на тимчасово окупованій частині території України – АР Крим та в Севастополі.

«Батьківщина» вважає, що вибори президента РФ в АР Крим не матимуть жодних правових наслідків і міжнародна спільнота не враховуватиме їх результати. Вибори в АР Крим не можуть проходити. Вони є нелегітимними і ми засуджуємо їх проведення», – заявив з трибуни Верховної Ради народний депутат від «Батьківщини», заступник голови Комітету ВРУ у закордонних справах Борис Тарасюк.

У тексті документу зазначається, що 18 березня 2014 року Російська Федерація незаконно анексувала Автономну Республіку Крим та місто Севастополь.

«Упродовж чотирьох років РФ чинить злочин агресії проти України і здійснює окупацію частини її території. Росія розгорнула репресії проти мирного населення окупованих Криму і Донбасу. Невизнання легітимності та засудження дій російського агресора з вимогою відновити територіальну цілісність України відображено у рішеннях Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй, Європейського Союзу, НАТО, інших міжнародних організацій, а також в ухвалах національних урядів», – йдеться у документі.

Продовжуючи зухвало порушувати Статут ООН, основоположні норми міжнародного права, російські власті планують провести 18 березня 2018 року вибори президента РФ на тимчасово окупованій території АР Крим та міста Севастополя, зазначається у зверненні.

«Свідомо обрана дата 18 березня показово підкреслює цинічний, реваншистський та агресивний настрій Кремля. Такі наміри розглядаємо як замах проти суверенітету України та свідомий виклик міжнародному співтовариству і нашим партнерам, включно з державами-підписантами Меморандуму про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї в 1994 році. Проведення виборів президента РФ на тимчасово окупованій території України є незаконним, а отже, унеможливлює визнання їхніх результатів», – йдеться у документі.

Звертаючись до Ради Безпеки та Генеральної Асамблеї ООН, ОБСЄ, Європейського Союзу, НАТО, інших міжнародних організацій, парламентських асамблей, іноземних парламентів та урядів, Верховна Рада України закликає:

1.Застосувати всі належні засоби, щоб застерегти органи влади та окупаційну адміністрацію РФ від проведення виборів президента РФ на тимчасово окупованій території України – АР Крим та місті Севастополі.

2.У разі проведення голосування на тимчасово окупованій частині території України, не визнавати легітимності виборів президента РФ 18 березня 2018 року та його подальших рішень, виходячи із загального принципу права («Jus ex injuria non oritur» – право не може виникнути з правопорушення).

3.Не допустити жодних дій, які б могли заохотити органи влади та окупаційну адміністрацію РФ до порушення суверенітету України, а також прав і свобод людини на тимчасово окупованій частині її території, а в разі таких дій – застосувати додаткові санкції проти представників органів влади та окупаційної адміністрації РФ.

4.Посилити спільні зусилля, щоб змусити РФ забезпечити доступ міжнародних спостерігачів на окупований Кримський півострів для моніторингу порушень прав людей та організації допомоги жертвам репресій».

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова