«Батьківщина» зареєструвала законопроект про продовження мораторію на продаж землі до 2022 року

Фракція «Батьківщина» зареєструвала у Верховній Раді законопроект №5123 «Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо захисту національних інтересів України, продовольчої безпеки держави та прав землевласників».

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко.

За його словами, законопроект №5123, автором якого є лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко, покликаний захистити національні інтереси України, продовольчу безпеку держави і права громадян та юридичних осіб – власників земельних ділянок.

Вадим Івченко також нагадав, що 1 січня 2017 року закінчується мораторій на продаж землі.  І за нинішніх обставин небезпечно запроваджувати функціонування повноцінного рину землі в Україні, адже для цього не сформовано ні правових, ні організаційних, ні економічних передумов.

«До відміни мораторію залишилось півроку, проте досі невідомо, за якими правилами здійснюватиметься відчуження земель. Відсутні правові механізми захисту дрібних землевласників. Як і раніше, законодавчо не встановлено чітких, прозорих та економічно вигідних для держави та вітчизняного села умов обігу земель сільськогосподарського призначення», – наголосив політик.

На його переконання, відкритий вільний обіг земель сільгосппризначення з 2017 року призведе до аграрного рабства. Адже збагатяться лише представники великого капіталу. Натомість внаслідок поспішного рішення про відкритий ринок землі ще більше зубожіє сільського населення, за безцінь позбавлене земельних ділянок – єдиного джерела виживання.

По-друге, на переконання депутата, продаж землі нині неможливий, оскільки сьогодні земля є гарантом продовольчої безпеки країни та залишається ледве не останнім вітчизняним ліквідним ресурсом у держави. А тому відміна у таких умовах мораторію у жодному разі не відповідатиме національним інтересам держави.

«Законопроект від «Батьківщини» №5123 пропонує продовжити заборону на продаж землі на 5 років, а також за потреби власника передбачити можливість викупу земельних ділянок державою в особі уповноваженого Кабінетом Міністрів України органу», – прокоментував політик.

Нагадаємо, раніше лідер партії  Юлія Тимошенко заявила, що «Батьківщини» виступає категорично проти приватизації землі, яка залишається чи не єдиною стратегічною власністю народу. Політик вважає маніпуляцією влади розмови про те, що продаж сільськогосподарської землі дозволить залучити мільярдні інвестиції.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова