«Батьківщина» закликає уряд змінити підходи до бюджетної політики, – Сергій Соболєв

«Батьківщина» закликає уряд кардинально змінити підходи до бюджетної політики та пошуків джерел наповнення держбюджету.

Про це заявив перший заступник керівника фракції Сергій Соболєв в інтерв’ю журналістам у кулуарах парламенту.

«Якщо не буде кардинальної зміни підходів до бюджетної політики, ухвалення державного бюджету на наступний рік можливе лише за рахунок депутатів-мажоритарників, які, як завжди, заплющать очі та проголосують за подачки на свої округи, що їм дадуть у цьому бюджеті. Це знову шлях в нікуди», – зазначив політик.

Сергій Соболєв повідомив, що вже завтра, 9 листопада, парламент розгляне всі поправки народних депутатів до тексту проекту Держбюджету-2018.

Він зазначив, що досі не зрозуміло, за рахунок чого уряд пропонує наповнювати дохідну частину бюджету. До того ж депутат зауважив, що фракція «Батьківщина» пропонує наповнювати держбюджет за рахунок податків від коштів, виведених з офшорів.

За словами парламентаря, показники інфляції та валютний курс в проекті держбюджету явно занижені і тому досі не проаналізовані.

«У проекті Держбюджету-2018 також не відбувається збільшення фінансування медичної галузі: якщо на блок управління додають майже 36%, то на медицину – лише 1%. А це не перекриє навіть рівень інфляції», – додав народний депутат.

Сергій Соболєв також висловив зауваження щодо розподілу коштів між силовиками: «Ми голосуватимемо за покращення фінансування армії. Але коли ці кошти можуть піти на інші силові відомства – ми цього не розуміємо. Мало зарплати 176 тис грн Генпрокурору? Ще треба щось додавати?»

Коментуючи пропозиції щодо фінансування місцевих бюджетів, представник «Батьківщини» розповів, що в проекті Держбюджету-2018 планується застосовувати формулу реверсного вилучення: гроші, які свого часу в результаті децентралізації надійшли в місцеві бюджети, тепер вилучатимуть назад в разі перевищення норматива на одного громадянина.

«Це неправильно», – наголосив політик.

Також Сергій Соболєв висловив застереження щодо законопроекту про зміни до держбюджету поточного 2017 року, зокрема, він обурився пропозицією перекинути з Пенсійного фонду 7,5 млрд грн на житлові субсидії: «Виходить, що з однієї кишені бідняка забирають кошти і перекладають їх в іншу кишеню».

Насамкінець заступник Голови фракції запевнив, що «Батьківщина» не допустить чергового обдирання пенсіонерів.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова