Фракція «Батьківщина» вимагає доповіді голови профільного парламентського Комітету з питань протидії корупції щодо наявності корупційної складової в урядовому законопроекті №2352а «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо оподаткування суб’єктів господарювання, що здійснюють видобування природного газу».
Таку пропозицію вніс заступник Голови фракції Сергій Соболєв під час розгляду в парламенті зазначеного питання.
«Настав момент істини – ми зараз побачимо, хто підтримує іноземних інвесторів, а хто підтримує державні компанії, які видобувають близько 13,5 млрд. куб газу», – заявив народний депутат перед голосуванням Верховної Ради за два законопроекти щодо ринку газу, один з яких внесений лідером «Батьківщини» Юлією Тимошенко, а інший – урядом.
На думку Сергія Соболєва, уряд у своєму «геніальному» законопроекті вирішив остаточно добити українську газову галузь.
«1 жовтня уряд прийняв постанову, за якою тепер газ власного видобутку буде викуповуватись по ціні імпортованого газу. Ви вдумайтесь в це: газ, собівартість якого з податками, з прибутком, з виплатами всіх надбавок становить близько 2 тис грн буде викуповуватись по понад 7 тис. грн. Друге питання: а куди ж можна буде пускати «наліво» газ власного видобутку?» – поцікавився він.
За словами депутата від «Батьківщини», якщо відкрити відповідний пункт постанови, виявляється, що «якщо ви як приватне підприємство займаєтесь скрапленим газом, ви маєте право використовувати газ власного видобутку для ваших комерційних потреб».
«Люди! Та після такої постанови уряду, треба з явкою йти до Генерального прокурора і називати прізвище Ахметова, який сьогодні в нас, виявляється, – міжнародний інвестор, заради якого приймається рішення зменшити ставку для іноземних інвесторів…. Ніхто не забув, як захоплювали чорноморське узбережжя з газовими родовищами під так звану американську компанію? Тепер після цього вони дають заробляти за схемами Курченка на скрапленому газі. Давайте поіменно називати, хто в цій залі володіє компаніями Курченка і скрапленим газом. Ця пряма корупція!, – наголосив Соболєв.
Він переконаний, що профільний Комітет ВРУ з протидії корупції зобов’язаний проаналізувати законопроекти щодо корупційної складової і доповідати про це парламенту.