«Батьківщина» розпочинає підготовку до Всеукраїнського референдуму щодо заборони на продаж землі

«Батьківщина» разом із усім українським суспільством розпочинає процедуру підготовки до проведення Всеукраїнського референдуму щодо заборони на продаж сільськогосподарської землі.

Про це повідомила Голова партії Юлія Тимошенко сьогодні під час прес-конференції у Києві.

За її словами, наразі реалізується стратегія відбирання в народу України останнього ресурсу – сільськогосподарської землі.

«Це нищівна стратегія і наша держава дуже сильно потерпає економічно та фінансово. Доки земля в руках українців, ми маємо прекрасний ресурс, щоб ставати на ноги і підніматися», – переконана народний депутат.

Юлія Тимошенко повідомила, що президент, прем’єр-міністр, міністр фінансів і голова НБУ підписали лист намірів про те, що цього року сільськогосподарська земля піде з молотка.

Окрім того, зазначила лідер «Батьківщини», не без участі президента до Конституційного суду направлено подання про скасування мораторію на продаж землі.

«Це подання підписали депутати БПП, «Народного фронту», частина «Самопомочі» і депутат від Радикальної партії. І голова держави тисне, щоб це подання про скасування мораторію було розглянуто», – сказала народний депутат.

Як наголосила Тимошенко, «Батьківщина» в жодному разі не підтримає продаж землі з молотка: «Такої традиції в найрозвинутіших аграрних країнах немає. Україна має майже 42 млн га землі, це 72% української території. Ми живемо на золоті! Саме тому наша мета – збільшити кількість фермерських господарств в 36,2 рази, щоб дійти до середньоєвропейського показника».

36.2

Вона також зауважила, що аграрній мафії та владі, які розповідають про те, що «продаж землі – це наше щастя», треба протиставити волю українського народу.

«Стаття 13 Конституція України говорить про те, що земля є об’єктом права власності українського народу. І ніхто: ні президент, ні прем’єр-міністр, ні їх продажна більшість не можуть сьогодні розпоряджатися сільськогосподарською землею за своїм власним бажанням», – повідомила парламентар.

конституція

У зв’язку з цим партія і фракція «Батьківщина» пропонує розпочати процедуру підготовки до Всеукраїнського референдуму. Відповідно до ст.72 Конституції України, він проголошується за народною ініціативою на вимогу не менше трьох млн. громадян України, які мають право голосу за умови, що підписи про призначення референдуму зібрані щонайменше, як у двох третинах областей і щонайменше, як по 100 тисяч підписів у кожній області.

«Батьківщина» розгортає по всій країні систему створення ініціативних груп для проведення референдуму, збору трьох млн. підписів, а також планує об’єднатися з Асоціацією фермерів та аграріїв. Ми боротимемося за те, щоб земля не стала товаром», – сказала Юлія Тимошенко і закликала об’єднатися всім громадські організаціям, які готові відстоювати інтереси українського народу.

На її переконання, у країні має бути створена система підтримки фермерських господарств, а фермери мають платити єдиний податок  – податок на землю. Також повинна бути система фінансової підтримки розвитку фермерства, а кредити мають коштувати не дорожче 3% річних, додала політик.

«Має бути створена програма підтримки для кожного села і селища, які сьогодні занепадають і потребують фінансової підтримки. Ми знаємо, що нам будуть чинитися величезні перешкоди: я знаю, що  Порошенко, Гройсман, Яценюк  і вся їх братія будуть дискредитувати нас, вони будуть маніпулювати своєю ЦВК і своїми силовими структурами, щоб не дати нам провести Всеукраїнський референдум», – заявила Тимошенко.

До того ж, вона зауважила, що якби Порошенко був чесним, моральним і служив своєму народу, то провів би референдум щодо земельного питання за своєю ініціативою.

«Президент не хоче чути думки народу і хоче скупити всю землю на свою родину», – заявила народний депутат.

Насамкінець Юлія Тимошенко закликала українців об’єднатись та не дозволити владі розікрасти в України останній ресурс – землю.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова