«Батьківщина» пропонує встановити 29 січня Днем українського студентства

«Батьківщина» виступила з ініціативою встановити 29 січня Днем українського студентства.

Про це сьогодні з парламентської трибуни повідомив народний депутат від фракції Іван Крулько.

«Сьогодні день, яким українська молодь вже майже 100 років поспіль нагадує собі та політикам, що легковажну недооцінку Російської імперії доводиться оплачувати кров’ю молодих людей. Як і 100 років тому, сьогодні ми маємо сусіда, який зазіхає не просто на нашу територію, а на наше бажання жити у вільній країні. На жаль, найкраще це розуміє ідеалістична молодь, яка й у 1917-му  році творила українську революцію», – зазначив політик.

Іван Крулько зауважив, що, на жаль, в Україні досі багато-хто відзначає День російського студентства на свято Варвари.

Депутат від «Батьківщини» переконаний: сьогодні настав час, коли можна допомогти суспільно-активній частині молоді запалити своєю енергією решту однолітків.

«Українські студенти, які загинули під Крутами, гідні цього дня не лише вінків. Давно вже настав час зробити 29 січня Днем українського студентства. Це потрібно для того, щоб уся сучасна молодь, яка здобуває вищу освіту, пам’ятала про сусіда, який за різних політичних режимів завжди сунувся на нашу землю. 29 січня має стати Днем пам’яті, солідарності всього студентства», – наголосив Крулько.

Нагадаємо, 29 січня Україна вшановує пам’ять полеглих студентів у бою під Крутами. Саме в цей день 1918 року на залізничній станції біля села Крути невеликий загін київських курсантів з боку юної Української Народної Республіки опинився у нерівному бою із Червоною гвардією Радянської Росії, яка значно перевищувала супротивника числом і бойовим потенціалом.

Тридцятьох з юних захисників поховали на київських схилах Дніпра, в урочищі Аскольдова могила.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова