«Батьківщина» пропонує викласти у новій редакції закон про вибори на основі відкритих списків

«Батьківщина» пропонує викласти у новій редакції Закон України «Про вибори народних депутатів України» та передбачити, що вибори народних депутатів здійснюються за пропорційною системою з відкритими партійними списками – загальнодержавним виборчим списком із закріпленням кандидатів у депутати за територіальними виборчими округами.

Про це заявив перший заступник керівника фракції Сергій Соболєв під час обговорення законопроекту про вибори народних депутатів України (за відкритими партійними списками), № 1068-1, внесений членами «Батьківщини».

Відповідним документом передбачається, що вибори депутатів проводяться в єдиному загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, який включає в себе всю територію України та закордонний виборчий округ. У межах єдиного загальнодержавного виборчого округу утворюються 450 територіальних виборчих округів.

Також законопроектом №1068-1 пропонується внести низку змін до Закону України «Про статус народного депутата України» та, зокрема, передбачити наступне: «у разі невиконання або неналежного виконання народним депутатом своїх обов’язків, передбачених п.8 ч.1 статті 24 цього закону, з’їзд політичної партії (виборчого блоку політичних партій), за виборчим списком якої обрано народного депутата, може ухвалити рішення про позбавлення його депутатського мандата».

Сергій Соболєв зазначив, що фракція «Батьківщина» зареєструвала цей законопроект ще у 2014 році, оскільки була категорично проти закону про вибори, який був написаний в кабінеті Януковича.

За словами політика, цей документ три роки лежав у комітетах і тільки сьогодні завдяки людям, які прийшли під парламент, він розглядається у сесійній залі.

Політик запевнив, що законопроект № 1068-1 врахував всі ті вади, які допускалися під час попередніх виборчих компаній з метою їхнього недопущення у майбутньому.

Парламентар також пояснив, що особливістю цього документу є те, що перша десятка списку не закріпляється за округами, а всі інші – закріплюються.

Окрім того, законопроектом надається право всім партіям, як великим парламентським, так і дрібним мати можливість бути представленими у відповідних виборчих комісіях: «Ми пропонуємо зрушити з мертвої точки цю страшну систему феодальної залежності та врешті-решт перейти до системи, коли буде змагання ідей».

Насамкінець Сергій  Соболєв додав, що «Батьківщина» підтримує ідею про заборону прямої політичної реклами.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова