«Батьківщина» виступила за покращення соціального захисту науковців

«Батьківщина» закликала парламент та уряд при підготовці до другого читання законопроекту про наукову та науково-технічну діяльність №2244а врахувати пропозиції щодо підвищення соціального захисту науковців.

Ці пропозиції подав автор альтернативного законопроекту, голова підкомітету з питань науки, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Іван Кириленко.

«Враховуючи катастрофічну ситуацію, яка склалась з науковими кадрами, зокрема з відтоком в тому числі талановитої молоді, законопроектом передбачено низку нововведень, спрямованих на покращення соціального статусу науковців та їх пенсійного забезпечення», – повідомив депутат від «Батьківщини», виступаючи з парламентської трибуни.

Зокрема, для вказаної категорії він пропонує поновити розмір пенсії на рівні 80% заробітної плати вченого, для цього необхідно виділити 36 млн грн з пенсійного фонду.

Також, згідно з пропозиціями до законопроекту, внесеними Кириленком, визначено, що рівень заробітної плати молодшого наукового співробітника має бути на рівні не нижче подвійної середньої заробітної плати у промисловості.

Також член фракції закликав врахувати в тексті основного законопроекту положення щодо:
– отримання вченими житла за рахунок цільового бюджетного фінансування та інших джерел, а також будівництва житла за рахунок отримання пільгових довгострокових кредитів;
– першочергового надання службового житла молодим вченим, а також забезпечення можливості його будівництва за рахунок коштів, виділених державою у вигляді пріоритетного пільгового кредитування.

Іван Кириленко також повідомив, що в законопроекті слід врахувати пропозицію про встановлення до 2025 року фінансування наукової сфери зі всіх джерел, щоб вийти на рівень 3% ВВП (зараз у 10 разів менше).

Депутат від «Батьківщини» звернув увагу на той факт, що наука і освіта в Україні потерпає найбільше. Зокрема, згідно зі статистичними даними, за останні 10 років кількість наукових установ скоротилась на половину, наукоємність ВВП теж скоротилась вдвічі – до 0,66%.

«Кошти на науку з Державного бюджету скорочено з 0,42 до 0,26 – це найнижчий показник в Європі!» – зауважив політик.

Кириленко закликав парламент активізувати роботу над підготовкою законопроекту до другого читання з тим, щоб до 26 листопада – Дня науки – прийняти закон в цілому.

Фракція «Батьківщина» одностайно проголосувала за ухвалення в першому читанні законопроекту про наукову та науково-технічну діяльність.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова