«Батьківщина» підтримала право українців приватизувати кімнати у гуртожитках

«Батьківщина» підтримала у першому читанні та в цілому законопроект №9102 «Про внесення змін до пункту 3 розділу VIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», який продовжує право на приватизацію кімнат у гуртожитках.

Про це повідомив народний депутат фракції Юрій Одарченко.

«Сьогодні країна доведена до такого стану, коли кредитування має непомірно високі відсотки, і через низькі доходи українці не можуть придбати собі житло. Тому ухвалення цього законопроекту є вкрай необхідним, оскільки він вводить мораторій на відчуження кімнат у гуртожитках та дає право їх приватизувати», – сказав парламентарій.

Він нагадав, що по всій країні, зокрема в Херсоні, були випадки, коли ці гуртожитки незаконно передавали в статутні фонди підприємств.

Як зауважив Юрій Одарченко, тільки за прем’єрства Юлії Тимошенко, «за її безпосередньою ініціативою ці гуртожитки були вилучені зі статутних фондів підприємств і люди отримали право їх приватизувати».

Народний депутат від «Батьківщини» також розповів, що зараз процедура приватизації кімнат в гуртожитках є дуже зарегульованою.

«Власники повинні передати їх у комунальну власність, і вже потім місто повинно ухвалити рішення про приватизацію. Вона не йде так швидко, як хотілося б, тому що міста, як правило, висувають минулим власникам умови про ремонт цих гуртожитків. Тож процес дуже повільний. Тому продовження мораторію на те, щоб відчужувати ці кімнати, продовження права на приватизацію помешкань у гуртожитках є дуже нагальним», – сказав Юрій Одарченко.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова