«Батьківщина» озвучила свої пропозиції до порядку денного ВРУ, частина з яких врахована

«Батьківщина» озвучила свої пропозиції до проекту порядку денного засідань парламенту на наступний пленарний тиждень, частина з яких врахована.

Про це повідомив заступник керівника фракції Сергій Соболєв за підсумками наради лідерів фракцій у Голови ВРУ.

«Вперше за багато місяців до проекту порядку денного включено низку важливих питань, на яких наполягала «Батьківщина» як опозиційна фракція. Зокрема, питання про виділення землі учасникам АТО, питання щодо заборони відбирати єдине житло через борги за комунальні платежі, щодо регулювання відносин на місцевих виборах», – розповів політик.

Водночас, за його словами, не знайшла підтримки пропозиція політичної сили Юлії Тимошенко про включення до порядку денного законопроекту щодо заборони будь-яких форм приватизації газотранспортної системи України. Як зазначив парламентарій, керівництво фракції у понеділок на Погоджувальній раді вимагатиме включити це питання.

Так само, зауважив Сергій Соболєв, «Батьківщина» наполягатиме на включенні до порядку денного законопроекту про боротьбу з офшорними юрисдикціями.

«Станом на сьогодні ні президент, ні уряд не запропонували свій варіант, але водночас не хочуть включати документ, який підготувала фракція на чолі з Юлією Тимошенко», – сказав він.

Також вадливим є питання, на якому наполягатиме «Батьківщина», – включення до порядку денного та ухвалення законопроекту щодо уникнення шахрайства при укладанні договору емфітевзису, що фактично є незаконною приватизацією.

Окрім того, Сергій Соболєв повідомив, що під час наради лідерів фракцій у Голови ВР обговорювалося  порушення норм резолюції ПАРЄ про дотримання квотного принципу формування нового складу Центральної виборчої комісії України всіма фракціями парламенту.

Заступник керівника фракції повідомив, що в разі порушення такого принципу щодо української делегації в ПАРЄ можуть бути застосовані санкції. За словами політика, вирішено продовжити консультації з питання формування ЦВК: «Щоб кількість тих, хто подається президентом, відповідала кількості вакансій. Щоб не було так, як це сталося, наприклад, з Рахунковою палатою, де фракція «Батьківщина» не отримала жодного представництва».

На найближчих пленарних засіданнях парламент, зазначив народний депутат, також може розглянути законопроект про Антикорупційний суд, до якого при підготовці до другого читання подано 1920 поправок, які зараз опрацьовує робоча група.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова