«Батьківщина» обурена намаганням протягнути фейкову судову реформу та узурпувати правосуддя

«Батьківщина» виступає категорично проти фейкової реформи правосуддя, яку сьогодні президент намагається протягнути у парламенті.

Про це заявила лідер фракції Юлія Тимошенко під час розгляду законопроекту про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів (№6232).

«Суспільство чекає на справжню, а не фейкову реформу правосуддя. Люди, можливо, навіть підвищення заробітної плати так не чекають, адже неправосудність, корумпованість, політична залежність судів в Україні досягла вже таких меж, що помітно всьому світу. На жаль, запропонована президентом реформа не тільки не вирішує питання створення справедливої системи судочинства, вона робить людей ще більш безправними, ніж вони були до сьогодення. Вона позбавляє людей рівності, закриває для бідних людей доступ до правосуддя. Тому голосувати за це категорично не можна!» – детально пояснила політик.

Лідер фракції також заявила про низьку якість документу: «Різні частини цього законопроекту розбалансовані, не стикуються між собою і вносять хаос, який обмежить права людей, можливість доступу до правосудних судів, обмежить правосудність самого суду. І, як наслідок, це означатиме, що люди не отримають бажаної справедливості від української судової системи».

Юлія Тимошенко зауважила, що члени фракції «Батьківщина» та інші опозиційні депутати зробили велику роботу для того, щоб «почистити» цей жахливий закон і повернути його до основ демократії та до основ реального правосуддя в державі.

До того ж вона висловила обурення, що за поправки проти порушення прав людей голосує в парламенті 60-70 депутатів, «тому що є домовленість, коли всі поправки пройдуть, знову  зійдеться «сіра маса» і кнопкодави цей закон протягнуть».

«Сьогодні в парламенті розглядається одне з найсуттєвіших питань України – це створення правосудних судів. Але це все перетворилося в дуже лобістську систему, яка зараз працює для ухвалення законопроекту, що зробить суди кишеньковими у президента та його оточення (для оточення навіть створюються спеціалізовані суди). І це вже переходить всі межі!» – наголосила парламентар.

За словами лідера «Батьківщини», законопроект, який намагаються протягнути в парламенті, – «це не реформа правосуддя, а створення ручної системи для однієї людини в країні – для президента, тобто це – тотальна узурпація влади».

За її словами, законопроект №6232 посилює відокремленість незаможних людей від системи правосуддя.

«Ви робите судову систему репресивною щодо людини, вона боятиметься звернутися з позовом до суду. Такого немає навіть в законах, які сьогодні називають «правосуддям Януковича», – додала народний депутат.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова