«Батьківщина» категорично проти продажу сільськогосподарської землі, – Юлія Тимошенко

Фракція «Батьківщина» виступає за продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі та вимагає від Президента Петра Порошенка оприлюднити інформацію щодо кількості землі, якою володіє він та його родина.

Про це Юлія Тимошенко заявила журналістам на брифінгу за результатами засідання Погоджувальної ради керівників фракцій та комітетів Верховної Ради.

«Якщо не буде пролонгований мораторій на продаж сільськогосподарської землі, то Україна за безцінь, абсолютно без будь-яких надбань і прибутків втратить головний ресурс нашої нації – сільськогосподарську землю», – наголосила лідер «Батьківщини».

Юлія Тимошенко підкреслила, що у власників малих та середніх аграрних підприємств нема коштів, аби купити землю на відкритому ринку. Зате зможуть це зробити «лише 5-6 олігархічних родин, включаючи президентську родину та великі іноземні корпорації».

Лідер «Батьківщини» попереджає, що продаж сільськогосподарської землі в такий спосіб означатиме «відсутність прибутку для селянина від української землі» і збагачення олігархії.

Зважаючи на це, політик наголосила, що «Батьківщина» наполягає на продовженні мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення.

Юлія Тимошенко також звернулася до Президента Петра Порошенка з публічною вимогою оприлюднити дані щодо об’ємів сільськогосподарської землі, яка оформлена в оренду на всіх підприємствах, які належать президентській родині та йому особисто.

«Я прошу, щоб Президент публічно назвав ці цифри. За нашими даними, це півмільйона гектарів сільськогосподарської землі. Але якщо в нього є інші дані, прошу оприлюднити їх, щоб ми розуміли, на користь кого сьогодні відбувається стратегія продажу з молотка сільськогосподарської землі», – пояснила Юлія Тимошенко.

Нагадаємо, що на Погоджувальній Раді лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко засудила наміри влади винести на відкритий продаж сільськогосподарські землі. Про це вказано в тексті Меморандуму з Міжнародним валютним фондом, підписаному Президентом Петром Порошенком, прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом та Головою Національного банку України Валерією Гонтаревою.

Текст цього документу «Батьківщина» вимагає від уряду також негайно оприлюднити.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова