«Батьківщина» готує пропозиції щодо зміни Конституції для посилення місцевого самоврядування

Назріла потреба в загальнонаціональній дискусії щодо внесення змін до Конституції України.

Про це заявила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко на прес-конференції в Черкасах за підсумками чергового семінару представників місцевого самоврядування, обраних від партії.

«Ми вважаємо, що прийшов час розпочати загальнонаціональну дискусію щодо концепції суті оновленої Конституції як нового суспільного договору між громадянами України», – сказала лідер «Батьківщини».

_APM1857

Тимошенко переконана: «У той час, коли є дуже низький професійний рівень центральної влади – уряду, Верховної Ради, особливого значення набуває досвідчена, сильна робота представників місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад, мерів, секретарів міськрад».

«Сьогодні ми хочемо налагодити тісний зв’язок між Верховною Радою і мерами міст для того, щоб можна було напряму вирішувати ті питання, які пов’язані з вдосконаленням законодавства, з формуванням бюджету на 2017 рік, формуванням змін та доповнень до бюджету на 2016 рік. Ми хочемо знати кожну проблему, з якою сьогодні живе місцеве самоврядування», – наголосила лідер «Батьківщини».

_APM1681

Тимошенко також розповіла, що присутні на навчаннях мери українських міст звертали увагу на найактуальніші проблеми місцевих громад. Серед нагальних проблем – недофінансування закладів професійно-технічної освіти та звуження бази оподаткування податку на доходи фізичних осіб через намагання людей мінімізувати свою заробітну плату для отримання субсидій.

«Ще одне болюче питання – це недоотримання грошей в місцеві бюджети за рахунок того, що частина земель знаходяться за межами територій громад. Тобто обліковується не як земля громад, а обліковується за державою. Вона не оподатковується і не дає десятки мільйонів гривень доходів в місцеві бюджети», – наголосила народний депутат.

Тимошенко зазначила, що такі навчання, які системно проводить партія, спрямовані на обмін досвідом між представниками місцевого самоврядування від «Батьківщини» з різних регіонів України.

«Зараз йде обмін досвідом. Мери міст порушують ті питання, які є найбільш важливими для розвитку місцевого самоврядування», – додала Голова партії.

_APM1696

Лідер фракції також акцентувала увагу на такій проблемі, як урядова політика насильного об’єднання сіл, селищ і міст районного підпорядкування з одночасним позбавленням їх дохідної бази.

«Ми – за децентралізацію, коли кожному селу, селищу і місту буде надано достатньо податкової бази, власних доходів для розвитку свого життя», – зауважила Тимошенко.

Тож Голова партії заявила, що «Батьківщина» ініціює «підготовку пропозицій до того розділу нової Конституції України, який буде стосуватися нових, сильних, розширених прав місцевого самоврядування».

Окрім того, сьогодні в Черкасах Юлія Тимошенко заявила, що в Україні фактично відбулася узурпація влади президентом Петром Порошенком, і саме він несе відповідальність за ситуацію в країні.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова