Анна Свириденко: Українці на межі бідності

70% наших пенсіонерів отримують пенсію на рівні прожиткового мінімуму. До того ж, фактичний прожитковий мінімум перевищує офіційний у два рази.

За межею бідності опинилися мільйони пенсіонерів, для яких вибір між ліками та продуктами харчування – щоденна жорстока реальність.
Це в той час, коли понад 30 мільйонів гривень з бюджету пішли на компенсацію проживання народних депутатів, де кожен другий зі списку – офіційний мільйонер.

А доля ще кількох мільярдів, які були виділені МОЗу на закупку ліків та вакцин, – доволі туманна, тож навіть якщо пенсіонер зібрав кошти на лікування – далеко не факт, що потрібні препарати будуть у наявності.

22365717_894409780711746_9017972703724693701_n

Щотижня до мене на прийом приходять сотні киян, головне питання у них – як вижити і що далі робити? Наприклад, одній людині, аби не втратити зір потрібно зробити операцію за 8 тисяч гривень.

Колеги, родичі та знайомі назбирали 1 тисячу гривень. Де взяти решту? Так, 300 доларів в Україні для більшості населення – величезна сума, навіть коли мова йдеться про життєво необхідні операції.

Ми з командою допомагаємо, чим можемо. Але очевидно, що без глобальних змін в країні ми будемо йти у зворотній бік від європейських цінностей, у клуб найбідніших країн світу з режимом диктатури та кастового розподілу.

Анна Свириденко, депутат у Київської міськради від «Батьківщини», перший заступник голови постійної комісії з питань власності, Facebook, 9 жовтня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова