Андрій Пузійчук: Соціальна справедливість має стосуватися кожного громадянина

Сьогодні парламент підтримав у другому читанні законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення пенсійного законодавства (№4668).

Попри те, що багато поправок «Батьківщини», у тому числі й моїх, не було враховано, наша фракція підтримала його як дійсно соціально орієнтовану ініціативу.

Зокрема прийнятим законом відновлюється право дострокового виходу на пенсію. Вона передбачена для батьків дітей, хворих на тяжкі, рідкісні захворювання. Відновлюється перерахунок пенсії за єдиним порядком для усіх категорій пенсіонерів. Підвищуються надбавки до пенсій, призначених до 2004 року.

Разом з тим проголосований законопроєкт далеко не досконалий і уряду є над чим працювати, оскільки у пенсійному законодавстві залишається низка проблем.

Так, абсолютно незадовільним залишається пенсійне забезпечення осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, соціальний захист потерпілих в наслідок Чорнобильської катастрофи дітей та їх батьків. І я вносив ряд поправок, спрямованих на усунення цієї несправедливості, які, на жаль, були відхилені.

Добре, що нарешті уряд звернув увагу на пенсіонерів. Однак соціальна справедливість має стосуватися кожного громадянина. Саме такою має бути урядова політика.

Андрій Пузійчук, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 15 лютого 2022 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова