Андрій Павловський: Перепис населення – це широке поле для фальсифікацій

Таким чином влада може, зокрема, отримати на виборах підтримку «мертвих душ».

Перепис населення України потрібно проводити перед виборами, а не після них, як запланував нинішній уряд Володимира Гройсмана.

В Україні вже кілька урядів переносять перепис населення, тоді як відповідно до чинного законодавства його треба проводити раз на 10 років. А уряд Гройсмана відклав його аж на 2020 рік.

Тобто вже після президентських і парламентських виборів. Вони хочуть, судячи з усього, що кампанія Гройсмана і Порошенка навряд чи утримається після цих виборів, тому вони хочуть таку головну боль залишити наступній владі.

Водночас це питання є стратегічно важливим, бо без цього неможливо робити розрахунки й планування. Адже невідома точна кількість людей працездатного віку, пенсіонерів і тих, що потребують соціальної допомоги. Чиновники ж все це пишуть умовно.

Не виключаю, що тут є і певна корупційна складова – коли завищені дані, то ж різницю можна вкрасти і покласти на кишеню. Тому от з цих міркувань і просто, я думаю, Гройсман людина з купленою вищою освітою, він просто в силу своєї неосвіченості не розуміє ваги і стратегічності цього питання. Чи просто він не пов’язує ні своє, ні майбутнє своїх дітей з Україною. Награбувати і в офшори, а потім за цими грошима самим втекти за кордон – от мрія нашого високопосадовця українського.

Перепис варто було б провести перед виборами. І, якби влада дійсно цього захотіла, то знайшла б гроші й підготувалася за декілька місяців.

Ви розумієте політичні аспекти, якраз перед черговими виборами, чому влада не хоче зробити. Адже це відкривається широке поле для фальсифікацій і маніпуляцій на виборах. Коли є дані, що справжня кількість виборців, яка зараз знаходиться на території України, і тих, що занесені в реєстр виборців, різниця десь в 5 мільйонів, а то й більше.

Таким чином, стверджує Павловський, це дає можливість для масових зловживань, адже в реєстрі виборців можуть досі рахуватися люди, які померли ще кілька років тому, а в протоколах потім виявляється, що вони голосували.

Андрій Павловський, експерт з питань соціальної політики, член партії «Батьківщина», «UA1 », 25 квітня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова