Андрій Ніколаєнко: Ухвалення пропозицій «Батьківщини» дозволило б знизити тарифи на газ удвічі, а не на лічені відсотки

Заявами про зниження тарифів на опалення прем’єр-міністр Гончарук лише намагається видати загальноєвропейську тенденцію зниження цін на газ за власне досягнення.

Про це в ефірі телеканалу «НАШ» заявив народний депутат від «Батьківщини» Андрій Ніколаєнко, коментуючи заяви уряду про зниження тарифів на опалення у 124 містах України.

За словами політика, наразі є неефективним контроль з боку Антимонопольного комітету за коректністю тарифів на комунальні послуги, встановлених монополістами у містах.

«Поведінку монополістів у секторі теплокомуненерго необхідно контролювати. Це – профільне завдання для Антимонопольного комітету. Якщо він нарешті почне захищати інтереси громадян і відстоювати їхні права у суперечках з монополістами, тоді українці почнуть відчувати себе захищеними, і тарифи на комунальні послуги стануть об’єктивно обґрунтованими», – заявив Андрій Ніколаєнко.

Парламентар переконаний, що українцям треба надати змогу користуватися газом власного видобутку та платити за нього справедливу ціну.

«Нагадаю, що уряд так і не виконав судове рішення за виграним позовом Юлії Тимошенко стосовно того, щоб установити економічно обґрунтований рівень ціни на газ для населення», – наголосив депутат.

Андрій Ніколаєнко нагадав, що у тогорічних перемовинах з «Газпромом» керівництво «Нафтогазу» не наполягло на реалізації схеми придбання газу європейськими споживачами на українсько-російському кордоні саме тому, що така схема не дозволила б менеджменту «Нафтогазу» заробляти на постачанні так званого «європейського газу» з Росії.

«Україна зараз – друга за покладами енергетичних ресурсів країна у Європі. Наша держава має всі підстави для того, щоб бути повністю енергетично незалежною. Це важливо, тому що збільшення власного видобутку газу, здешевлення енергоресурсів є вагомим стимулом для розвитку всієї економіки, для створення нових робочих місць», – резюмував Андрій Ніколаєнко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова