Альона Шкрум: Розгляд законопроекту щодо Донбасу проходить без кворуму та з порушенням Регламенту

Обговорення президентського законопроекту про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на Донбасі у профільному парламентському Комітеті з питань національної безпеки і оборони проходить без кворуму та з порушенням термінів розгляду документу.

Про це у коментарі журналістам сказала народний депутат фракції «Батьківщина» Альона Шкрум.

За її словами, такі законопроекти не можна ухвалювати із порушенням норм Регламенту.

«І не тому, що по факту порушується Регламент у частині термінів розгляду документу, а тому що у майбутньому наші вороги, зокрема Опозиційний блок та інші прокремлівські сили, зможуть скасувати ухвалення Верховною Радою відповідного закону через суди», – зауважила політик.

Вона нагадала, що Регламент ВРУ передбачає, що навіть розгляд невідкладних президентських законопроектів не може відбуватись із порушенням термінів розгляду без голосування у парламенті особливої процедури, або інший варіант – терміни можуть бути скорочені удвічі.

«Проте щонайменше має бути 6 днів на подачу альтернативних законопроектів», – наголосила парламентарій.

Як зауважила депутат від «Батьківщини», обговорення документу по суті майже не було, а виступи депутатам, які не є членами Комітету із питань нацбезпеки, не надавались.

Альона Шкрум, коментуючи ймовірність підтримки «Батьківщиною» відповідного законопроекту щодо так званої реінтеграції Донбасу, зауважила, що для фракції залишаються принциповими низка положень, зокрема щодо узаконення Мінських угод.

«Батьківщина» не може підтримати узаконення Мінських угод, адже вони не є міжнародними договорами. Вони існують лише як політичний документ і певні зобов’язання. Але легалізувати у нашому законодавстві та гарантувати їхнє виконання – не є правильним рішенням», – застерегла політик і додала, що слід робити «більш прямолінійні формулювання щодо тих чи інших норм і положень законопроекту».

Вона також наголосила, що «Батьківщина» категорично не підтримає на законодавчому рівні «ту гібридну форму, яку знову пропонує президент».

«З першого дня треба було вийти на площину визнання війни в Україні, воєнного стану в окремих районах. Слід було визнати, що триває не АТО, а війна, воюють не «АТОшники» –  військовослужбовці, у окупантів перебувають не заручники, а військовополонені, щодо яких діють протоколи Женевської конвенції», – перерахувала народний депутат.

Окрім того, Альона Шкрум нагадала: «Батьківщина» повсякчас наполягала на визначенні на законодавчому рівні таких принципових положень.

«Слід відпрацювати законопроект із дотриманням норм Регламенту парламенту, щоб у жодному суді жоден представник Кремля чи Путіна не міг скасувати відповідні рішення ВРУ», – вважає парламентар.

Водночас народний депутат сказала журналістам, що «Батьківщина» категорично не підтримає другий президентський законопроект, який продовжує термін дії закону про так званий статус Донбасу на один рік: «Наша фракція не голосувала за відповідний закон тоді, і не підтримає зараз. Адже це – можливість руйнування і «нарізання» України на шматки», – підсумувала Альона Шкрум.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова