Голосування в Комітеті з питань безпеки в Міжпарламентському союзі: по кожному «за» та «проти» рахують підняті таблички від країн.
Рішення ухвалюються відповідно до того, за що піднято більше табличок. Якщо арабські, наприклад, країни запізнилися на комітет, і не встигли проголосувати за свої поправки – вони втрачають можливість щось змінити у майбутньому. Якщо ж немає достатньої кількості представників нашої групи демократичних країн ЄС та світу «12+», то ми «програємо» поправку і самі винні.
Присутність все вирішує. І жодних переголосувань по 20 разів, жодних «зосередьтесь, колеги» або «напружтесь».
Голосування одне. Рішення вступає в силу одразу і не може бути змінене, якщо депутати з якоїсь країни «добігли» на комітет пізніше.
Саме так сьогодні нам вдалося «збити» цинічну та лицемірну поправку Росії.
Важливо пояснювати суть поправки та свою аргументацію по ній. Приємно дивують країни, які мало що знаючи про Україну, спочатку почали нас підтримувати після аргументів та виступів. Це, наприклад, такий далекий від нас Таїланд.
Рішення Комітету по поправкам і проекту Резолюції обов’язкове. Пізніше на Асамблеї жоден депутат не може змінити прийняті чи не прийняті поправки, а лише голосувати «за» чи «проти» проекту резолюції загалом.
Регламент в міжнародній організації, такій як Міжпарламентський союз, – це наріжний камінь.
І довіра до головуючого – теж.
Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 25 березня 2018р.