3 липня взяла участь у дискусії, присвяченій відкриттю нової магістерської програми з публічної політики та врядування в Київській школі економіки.
Дуже радісно, що КШЕ відкриває дану програму, необхідність якої ми гостро відчули, вивчаючи питання поліпшення кваліфікації держслужбовців і готуючи законопроект про навчання держслужбовців.
Програма має бути корисною та цікавою завдяки поєднанню навчальних блоків з публічної політики, економіки державного сектору й макроекономіки та soft skills (комунікація та управління людськими ресурсами). Результатом навчання має бути написання policy paper на замовлення державного органу або за напрямком, обраним студентом.
Розробники програми обіцяють багато кейсів і практичних завдань. Модульна система дозволятиме поєднувати навчання з роботою й брати окремі курси, а сертифікаційні програми покликані задовольнити інтерес студентів у знаннях з конкретного блоку магістерської програми.
Водночас, нам вдалось обговорити низку складних питань:
– Чи є наразі міністерства в Україні творцями політики, а не великими холдерами підприємств і установ?
-Яких навичок бракує на теперішній державній службі?
-Чи формулюють для себе очільники державних органів комплекс знань і навичок, який вони хотіли б бачити у своїх працівників?
-Скільки грошей марно витрачає держава на навчання й покращення кваліфікації держслужбовців, і чи ефективне дане навчання?
Конкуренції в наданні освіти з публічної політики в Україні дуже бракує.
Я щиро сподіваюсь, що ця програма КШЕ стане якісною платформою для вмотивованих бакалаврів і чинних держслужбовців, де вони знаходитимуть вдалі рішення для величезного кола проблем українського врядування.
Реформа державного управління та інститутів починається з нових людей, нових знань, нових методів роботи, нових цінностей.
Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 6 липня 2017р.