Альона Шкрум: Поправка імені Лозового для Опоблоку

При вивченні 800 сторінок законопроекту і 5000 поправок ми часто натрапляли на абсолютно незрозумілі, шкідливі поправки – зухвалі та очевидно замовні речі, але до кінця не розуміли, «звідки ростуть ноги».

Зверніть увагу на поправку №109 до КПК від пана Лозового, про яку багато писали юристи та громадськість.

Це поправка ДЛЯ ОППОБЛОКУ, яка подана чужими руками – через їхнього союзника – Радикальну партію, а саме через багатостраждального за свою мільйонну декларацію з мощами та іконами пана Лозового.

Це поправка, яка «знімає з гачка» колег з Опозиційного блоку, а також колишніх регіоналів, на яких були відкриті кримінальні справи.
Ця поправка унеможливлює ефективну роботу НАБУ щодо розслідування їхніх злочинів, адже зменшить строки розслідування з 2, 3, 5, 10 чи 15 років залежно від категорії справи – до 3 чи 6 місяців!

Андрій Лозовий та його друзі-регіонали пропонують за допомогою цієї правки – по суті закрити «майданівські» справи та справи щодо друзів Януковича.

Наразі ці поправки – збили.

Зараз їх будуть повертати!

Бо за цю поправку в тому числі Опоблок обіцяв 10 голосів, тому стежимо за руками.

Welcome to the real world.

Ось такий парламент. І ось вам відповідь на питання: «чому ніхто не сидить».

Огидно.

– – –

Детальніше по суті поправки Андрія Лозового:

У змінах до статті 219 КПК пропонується вважати початком строку досудового розслідування НЕ момент повідомлення про підозру, а момент реєстрації інформації в Єдиному реєстрі досудових розслідувань.

Цей крок матиме катастрофічні наслідки, оскільки зменшить строки розслідування з 2, 3, 5, 10 чи 15 років залежно від категорії справи до 3 чи 6 місяців.

Таким чином, кількість відмов у початку розслідування при неочевидних злочинах значно збільшиться, оскільки правоохоронці не братимуть на себе відповідальність розслідувати ці злочини так швидко.

Ці зміни унеможливлять ефективну роботу НАБУ та розслідування «майданівських» справ і справ щодо злочинів колишніх високопосадовців.

+Зміни до статей 242-244, 332 КПК передбачають, що тепер тільки суд зможе призначати експертизу. Це означає, що сторона захисту позбавляється свого права залучати експертів на договірних засадах, а сторона обвинувачення буде змушена чекати на дозвіл суду, щоб провести експертизу. Такий крок є порушенням принципу змагальності.

+Зміни до статей 303, 307 повертають до життя норми КПК 1960 р. щодо можливості оскарження до слідчого судді рішення (повідомлення) про підозру. Такий крок дозволить судам блокувати будь-яке кримінальне розслідування. Ця норма породить нові корупційні ризики при розслідуванні кримінальних проваджень.

Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини»Facebook, 3 жовтня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова