Сьогодні о 14:30 з’явився фінальних текст робочої групи щодо законопроекту про окуповані території.
Викладаю його для усіх зацікавлених сторін у відкритий доступ.
Як співавтор закону я 4 години працювала вчора на робочій групі, а фінальний текст законопроекту бачу вперше тальки зараз.
Учора на засіданні комітету редакція закону була без прикінцевих положень, тобто без останніх 18 сторінок, які виносять зміни у 17 різних законів України.
Тож вчора без тексту та без останніх 17 сторінок я не голосувала за розгляд законопроекту на комітеті. Не той закон, який можна розглядати поспіхом без тексту.
Навіть зараз редакція, розіслана членам робочої групи, дуже сира.
Зараз бачу, що і в останньому тексті дуже багато помилок і неузгодженостей. Посилання на статті невірні, оскільки, на жаль, посунулися номери статей.
Логічно і правильно було б отримати фінальну версію сьогодні, і сьогодні зібрати комітет позачергово та розглянути його.
Саме тому я не розумію сьогоднішнього демаршу колег із «Самопомочі», які пішли з парламенту.
Збираємося і працюємо далі над важливим і потрібним законопроектом.
Тепер по суті пропозицій робочої групи:
- чітко визначається тимчасово окупована територія і дата окупації;
- покладається відповідальність за забезпечення прав людини на окупованій території на РФ як державу-окупанта за міжнародним правом;
- відповідальність за відшкодування збитків унаслідок окупації покладається на РФ;
- жодні вибори на окупованій території не проводяться, громадяни України можуть реалізувати своє право голосу шляхом зміни місця голосування;
- перетин межі окупованої території забороняється для літаків, залізниці, морських та річних суден, приватних вантажних автомобілів (крім гуманітарної допомоги та особистих речей) – але в редакції зараз посилання невірне (стр. 24);
- постачання паливно-енергетичних ресурсів та водопостачання здійснюється обмежено в порядку, визначеному КМУ. Заборонити цього одразу ми не можемо;
- на робочій групі лунали пропозиції заборонити залізничні перевезення вугілля та поставки вантажів і товарів з окупованої території, але ввести цю норму в дію через 6 місяців, щоб КМУ вирішив проблему та знайшов альтернативні джерела. Але в редакції нижче цього нема.
- в прикінцевих положеннях майже всі посилання невірні (помилка редакторів), тож мені мало що зрозуміло;
- інші речі поки перевіряю.
Питання відкрите щодо купівлі електроенергії та вугілля, хоча хіба не для цього, зокрема, робили весь законопроект.
Сподіваюся, робоча група працюватиме й далі, а її напрацювання будуть написані більш якісно.
Дві зустрічі робочої групи – не достатньо для такого комплексного та важливого законопроекту.
Закон «Про державну службу» ми відпрацьовували на 9 засіданнях робочої групи по декілька годин кожне, потім 2 тижні працювали над напрацюваннями редакції, потім я провела 2 підкомітети, і лише потім виносили редакцію на комітет.
Цей закон не менш важливий.
Альона Шкрум, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 23 лютого 2017р.