Маємо важкі дебати в Комітеті з підтримки миру та міжнародної безпеки у Міжпарламентському союзі.
Росія разом з Кіпром подала абсолютно феєричний проект Резолюції «Про роль парламентів у попередженні зовнішнього втручання у внутрішні справи суверенних держав».
Це подають депутати того парламенту, який дозволив Путіну відправити війська в Україну у 2014р., який благословив військове втручання в Сирію, який дозволив втручання РФ у внутрішні справи, політику та вибори десятків суверенних держав!
Наша регіональна група європейських країн та таких країн, як Канада, Австралія, Грузія («Група 12+») ухвалила рішення відхилити дану резолюцію. На жаль, наша група явно в меншості серед решти країн світу.
Комітет з підтримки миру та міжнародної безпеки очолює представниця Мексики. Мексика стоїть на нейтральній позиції.
Росію підтримують більшість африканських країн (сумарно це досить багато голосів), Китай, КНДР, Куба та більшість держав Середнього Сходу (особливо Бахрейн). Також, Індія фактично була російським голосом у комітеті.
Надзвичайно сильним і красивим був виступ Німеччини. Нам є чому вчитися у німецьких та європейських парламентарів.
Важливою для нас була позиція Фінляндії та Бельгії. Таїланд вразив мене своєю позицією щодо захисту прав людини. Натомість Франція, попри рішення нашої групи, підтримала деякі російські поправки.
Мій виступ від України стосувався проекту самої Резолюції, відсутності в ній балансу між захистом прав людини та принципом невтручання у внутрішні справи держав та агресії Росії.
Лицемірство РФ вражає. Їх солодка риторика про мир та невтручання у внутрішні справи суверенних держав – огидна. Водночас, на наші запитання та запитання країн ЄС вони не відповідають.
РФ, на відміну від України, присутня майже у всіх керівних органах Міжпарламентського союзу. Ми ж – у жодному, оскільки системно не працювали в цій організації.
З усіх виступів більше 30 країн світу на комітеті оплески (які, до речі, м’яко заборонені за правилами Міжпарламентського союзу) зірвали виступ cпікера парламенту Німеччини та мій виступ.
На Україну дивились з великою цікавістю – на цьому комітеті ми раніше були не дуже активні.
Але ми це змінимо.
Альона Шкрум, народний депутат від фракції «Батьківщина», Facebook, 7 квітня 2017р.