У четвер, 31 січня, відбулось засідання Робочої групи за напрямом «Оптимальна система оподаткування» в межах доопрацювання Нового економічного курсу, ініційованого Юлією Тимошенко.
Йшлося, зокрема, про функціонування єдиного соціального внеску (ЄСВ) в контексті реформування системи пенсійного забезпечення.
«Пенсійний фонд України має хронічний дефіцит – 140-150 млрд грн. І тому необхідно здійснити кардинальний перегляд системи соціального забезпечення для того, щоб податок на працю був адекватний, а люди отримали гідне соціальне забезпечення», – сказав один із розробників Нового економічного курсу, засновник Експертно-аналітичного центру «Оптіма» Віталій Ломакович.
Експерти наголошують: нині настав час переходити від солідарної системи пенсійного забезпечення на персоніфіковану, яка дозволить чіткіше розділити питання соціальної відповідальності держави і питання доходів населенн».
«Важливим є проведення пенсійної реформи, заміна ЄСВ на спеціальний пенсійний депозитний внесок на пенсійний рахунок, який буде нерозривно пов’язаний із платником», – озвучив свою точку зору співавтор НЕК, екс-міністр економіки Сергій Терьохін.
Триває дискусія і щодо подальшої ролі ПДВ та системи його адміністрування, адже, за словами Терьохіна, «ПДВ не працює в корумпованій країні, і є велика проблема щодо бюджетного відшкодування відповідного податку».
Експерт також повідомив, що робоча група «Оптимальна система оподаткування» має вже ґрунтовні законодавчі напрацювання.
«Ми маємо амбітні плани на наступний місяць – підготувати проекти законів, які можна буде майбутньому президенту, щойно він прийде до влади, подавати як першочергові до Верховної ради України, при цьому не чекаючи жовтневих виборів до парламенту», – підсумував Сергій Терьохін.
Зі свого боку, один із розробників Нового економічного курсу Віталій Ломакович підсумував: «Необхідно консолідувати правильні думки, щоб ми не погіршили, а покращили податкову систему України. Тож ми маємо дійти консенсусу, здійснити економетричні розрахунки і написати дорожню карту щодо впровадження змін і реформування податкової системи».