Деякі народні депутати, які не хочуть, щоб в Україні створили Антикорупційний суд, непомітно «вибили» під час голосування у четвер більшість з 13-ти поправок, ухвалених комітетом і погоджених з міжнародними партнерами та Венеціанською комісією.
Про це розповів Іван Крулько, заступник голови партії «Батьківщина» під час вечірнього ефіру «ПолітКлубу з Віталієм Портниковим» на телеканалі «Еспресо TV».
«Очевидно, парламенту доведеться повертатись до цих поправок. Але ми маємо розуміти: далеко не всі у ВРУ хочуть, щоб Антикорупційний суд відбувся. І таким «шкідництвом» намагаються цей законопроект зіпсувати, сподіваючись, що потім ці поправки не вдасться повернути назад. А відтак, за закон не голосуватимуть», – припустив він.
Парламентарій наголосив на важливості створення Антикорупційного суду, який забезпечить невідворотність покарання топ-корупціонерів. Водночас він вважає, що суд не є панацеєю боротьби із корупцією, якщо влада матиме інструменти впливу на цей суд і якщо інші антикорупційні органи не працюватимуть злагоджено.
«Влада хоче, щоб Вищий антикорупційний суд працював за телефонним правом, за вимогою «цих караємо, а цих – ні». Саме тому вона прописала «ручну» процедуру відбору суддів», – наголосив політик.
Парламент і громадянське суспільство має добитись, щоб в АКС був реальний механізм невідворотності покарання.
«Важливо не допустити до суду тих, хто звик брати гроші за винесення рішень. Лише тоді країна не буде бовтатися у другої сотні країн за індексом корупції, які щороку оприлюднює Трансперенсі Інтернешнл. Тоді ми зможемо залучити інвестиції і покращити добробут населення. Антикорупційний суд потрібен ні МВФ, Венеціанської комісії, Раді Європі чи Євросоюзу, а – Україні», – переконаний Іван Крулько.
Народний депутат повідомив, що «Батьківщина» голосуватиме за законопроект «Про антикорупційний суд» з поправкою фракції, що Громадська рада міжнародних експертів матиме право вето на недоброчесних кандидатів, щоб у деяких «сімей» не було бажання призначати своїх суддів у АКС.
На думку політика, ключі до створення Вищого антикорупційного суду – в Адміністрації Президента.
«Особисто від президента Порошенка залежить, чи буде Антикорупційний суд і яким він буде. Якщо влада сама не вирішить припинити обкрадати власний народ, то жоден антикорупційний суд не допоможе», – підсумував Іван Крулько.