Учора, беручи участь в ефірі програми каналу 112, спробував проаналізувати два питання.
По перше – чи допоможе продовження санкцій щодо Росії припинити конфлікт на Донбасі?
На мою думку, так, вони цьому сприяють. І ми зараз бачимо ситуацію у Росії, коли все більше росте невдоволення громадян політикою країни, знецінюється рубль, все нижче падає ціна на нафту.
Але з боку нашого керівництва, на мою думку, зроблено недостатньо кроків, аби якомога більше посилили тиск на Росію у економічній та політичній площині. Досі у нас працює російський бізнес, продаються російські товари, відкриті російські банки…
До нині не перекриті канали, якими фінансується проросійський інформаційний простір. Всім цим повинна опікуватись виконавча влада.
З боку Верховної Ради, на мою думку, було зроблено все, що від нас вимагалось: прийняті або зареєстровані відповідні законопроекти. Кабінет Міністрів діє дуже повільно щодо згортання співпраці з агресором.
Друге питання, яке обговорювалось, це бюджет. У представленому урядом бюджеті повністю скасовується спрощена система для підприємців. Також скасовується пільгове оподаткування для аграріїв, залишено оподаткування пенсій.
Щодо бюджетної централізації — вона дуже обмежена і забирається в місцевих громад майже 27 мільярдів, скасовуються видатки на освітні та медичні субвенції безпосередньо місцевим органам влади, збільшується податок на доходи фізичних осіб з 15 до 18%.
І це ще не всі мінуси! Для того аби прийняти бюджет, треба було фахово підготувати податкову реформу. Якщо б депутати її отримали півроку тому, за цей час можливо було б досягти компромісу.
Як можна голосувати бюджет без прийнятої податкової реформи?
Вважаю, що нічого поганого не станеться, якщо ми візьмемо «тайм аут» і наступного пленарного тижня, після нового року, доопрацювавши проблемні питання, знайшовши компроміси, приймемо бюджет.
Нас пришвидшують, кажуть що все це пов’язано з МВФ. У минулому році було так само. Але МВФ гроші виділив тільки весною…
І ще: звучало питання глядачів щодо оподаткування пенсій у 2016 році. Уряд подав норму оподаткування і «поріг» – 3.600. Все, що вище, оподатковується 15%. Сьогодні робоча група опрацювала і підняла цей поріг до 4.134 гривень.
Вадим Івченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 22 грудня 2015р.