Іван Крулько: Україна має виконати своє домашнє завдання – провести реформи

Україна має виконати своє домашнє завдання у частині проведення реформ та боротьби з тотальною корупцією. Встановлювати захмарні тарифи та залазити до кишені пенсіонерів, щоб поповнити бюджет, – такий шлях Уряду є хибним. Це шок без терапії. Про шляхи стабілізації ситуації, зняття напруження в суспільстві та про роль української молодіжної діаспори, як потужного лобіста інтересів України в світі, в інтерв’ю сайту «Світове українство» розповів народний депутат від фракції «Батьківщина» Іван Крулько.

-Нам відомо, ви були одним із перших ініціаторів співпраці з українською молодіжною діаспорою, з чим було це пов’язано і чому виникла така ініціатива?

-Українська діаспора – дуже потужні лобісти інтересів України в світі. Це 20 мільйонів українців, які проживають за кордоном. З них – 6 мільйонів молоді. Тому не співпрацювати з такою великою групою представників України в світі, м’яко кажучи, нерозумно. Тому ми розпочали співпрацю з молоддю діаспори досить давно та вже перевели її у практичну площину. Це спільні проекти молодіжних організацій з проведення заходів, семінарів, конференцій в різних країнах Європи. Нам тричі вдалося організувати окремий проект, який діяв у рамках Спостережної місії Світового Конгресу Українців. Цей проект – молодь діаспори за чесні вибори в Україні, який працював упродовж останніх виборчих кампаній.

Багато років поспіль «Батьківщина Молода» є партнерами в організації щорічного Форуму Української молоді діаспори, який цього року проходив в Одесі. Це майданчик для зустрічі української молоді з усього світу.

IMG_6663

Водночас молодь діаспори не розглядалася в контексті державної політики. І це при тому, що саме українська молодь діаспори організовувала мітинги підтримки Майдану в багатьох світових столицях під час подій Революції Гідності. Тому при розробці нового закону «Про молодь», «Про визнання неформальної освіти», «Про утворення молодіжних центрів», «Про волонтерську діяльність» ми намагалися максимально комплексно підійти до питань щодо співпраці та залучення української молоді діаспори до реформування України.

– Сьогодні ви депутат Верховної Ради України й очолюєте міжфракційне об’єднання «Світове українство», розкажіть як виникла ідея його створення, які маєте напрацювання та плани на майбутнє?

Так, з ініціативи партії «Батьківщина», Світового Конгресу Українських Молодіжних Організацій та Європейського Конгресу Українців у Верховній Раді було створено міжфракційне депутатське об’єднання «Світове українство», до якого увійшли 29 народних депутатів з різних фракцій.

МФО працює над захистом прав українських громадян за кордоном, удосконаленням законодавства з питань закордонних українців, поширення на них спрощеного порядку набуття громадянства України, створення сприятливих умов для здобуття вищої освіти у навчальних закладах України тощо. І одним з прикладів роботи МФО була співпраця зі Світовим Конгресом Українців при доопрацюванні до другого читання законопроекту «Про зовнішню трудову міграцію» (№2330а).

Зокрема, ми внесли низку пропозицій у частині розширення поняття трудового мігранта, їх прав та можливостей реінтеграції в українське суспільство. Завдяки прийняттю наших поправок та пропозицій  трудовими мігрантами вважатимуться не лише ті, хто працює за трудовим договором, а й, наприклад, самозайняті. Це ж саме стосується членів їх сімей.

Вдалося ліквідувати загрозу подвійного оподаткування їхніх заробітних плат. Податки сплачуватимуться лише в державі перебування, відповідно до її законодавства. Також вдалося внести зміни у питанні права на освіту. Відтепер трудові мігранти та члени їхніх сімей мають право на одержання освіти в Україні відповідно до законодавства України. Також завдяки нашим пропозиціям до закону, держава зобов’язується максимально широко сприяти реінтеграції в суспільство трудових мігрантів після повернення в Україну.  Тому хочеться відзначити, що прийняття цього законопроекту із запропонованими правками посилить соціальний та правовий захист громадян України, які працюють за кордоном, над чим активно працює МФО «Світове українство».

-Як, на вашу думку, молодь в діаспорі може відстоювати українські інтереси і чи є дієвий механізм співпраці сьогодні?

Як я уже казав, за межами України проживає понад 6 мільйонів молоді української діаспори, яка може стати ключовим лобістом інтересів України у світі. Виникає питання: чи є державна політика стосовно цих молодих людей, які б могли стати найкращими промоутерами в світі. На жаль, немає. Тому є два шляхи, якими можна цю політику реалізовувати. Перший шлях – це політика рееміграції української молоді в Україну. Потрібно відкрити всі можливості, щоб українська молодь, яка зростала на західних цінностях, реалізовувала себе в Україні. Другий шлях стосується питання мобільності молоді. Це питання досі дуже болюче, оскільки в Україні лише 22% молоді побували за кордоном, при чому, половина з них – у країнах СНД.

Крулько

Потрібно терміново докласти всіх необхідних зусиль, щоб кількість молодих людей, які хоч раз побували у розвинутих країнах, становила щонайменше 90% (як це є зараз у Словаччині або Чехії). Молодіжні організації діаспори можуть стати приймаючою стороною. Для цього вже є хороший плацдарм – Світовий конгрес Українських Мoлoдiжних Органiзацiй, який динамічно розвивається у майже 40-ка країнах світу.

– Сьогодні Україна у дуже складному становищі, що, на вашу думку, потрібно змінити щоб жити людям було краще?

Це питання лежить у політичній площині та залежить від волі та бажання вищого керівництва держави проводити швидкі та ефективні реформи. Тут немає простого рецепту. Україна має виконати своє домашнє завдання у частині проведення реформ та боротьби з тотальною корупцією, а не встановлювати захмарні тарифи і залазити в кишеню до пенсіонерів, звичайних людей та тих, хто справно платить податки, щоб поповнити бюджет. Такий шлях Уряду є хибним – це шок без терапії.

Потрібен комплексний підхід. Правоохоронні органи мають показати реальну боротьбу з корупцією, Президент, Уряд, а також ми, як парламент, – реалізацію реформ. Фракція «Батьківщина» запропонувала ті нагальні заходи, які допоможуть стабілізувати ситуацію та зняти напруження в суспільстві, яке доведене до зубожіння, але ще продовжує терпіти таку непрофесійну політику Уряду.

Ми наполягаємо на зниженні ренти на видобуток газу, що допоможе знизити тарифи для населення, нормальному перерахунку цих несправедливих тарифів, скасуванню оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів, ухвалення законів, які розпочнуть реальну боротьбу з корупцією. Потрібно насамперед зняти з людей зашморг, та нарешті почати проводити реальні реформи.

– Зараз багато говорять про те, що Україна програє інформаційну війну Росії в світі, що можете ви сказати з цього приводу і як можете впливати на інформаційну політику щодо України в світі?

Це знову ж таки питання стратегії та комплексного підходу, який має бути розробленим за участю представників найвищих органів влади та координуватися відповідним чином. Зрозуміло, що Україна не може витрачати на інформаційну війну стільки, як Росія. Тому в такій ситуації використання існуючих каналів має бути якомога ефективнішим. Як народний депутат я намагаюся максимально висвітлювати процеси шляхом особистих  комунікацій, методами парламентської дипломатії, участю в різних міжнародних заходах. Наприклад, на початку грудня Молодь Європейської народної партії приїде до Києва на чергову Раду Президентів. І «Батьківщина Молода», яку я очолюю, є одним зі співорганізаторів. Також нещодавно брав участь у Трансатлантичному молодіжному саміті у Вашингтоні, де якраз мав виступ стосовно російської воєнної агресії в Україні та масованої пропаганди Кремля.

– Ви дуже багато зробили заради звільнення Надії Савченко, але поки що вона досі у  в’язниці, як можете це прокоментувати?

Звільнення Надії Савченко з кремлівського полону залишається найважливішим завданням для партії «Батьківщина», Юлії Тимошенко і всієї команди. Надія Савченко є політв’язнем номер один для Путіна особисто та загрозою для його режиму. Водночас саме Надія Савченко стала вироком російській псевдофеміді та показала на весь світ її жахливе брехливе нутро. Для нас же Надія  – уособлення сили духу, приклад незламності і такої непохитної проукраїнської позиції, якої дуже не вистачає у владних кабінетах.

_APM0687

Партія «Батьківщина» усіма силами намагається пришвидшити завершення цього ганебного псевдоправосуддя над невинною людиною, та повернути Надію до України. Ми постійно піднімаємо питання незаконного ув’язнення Надії на міжнародній арені та усіх можливих майданчиках. Зокрема, «Батьківщина» делегувала Надію до Парламентської асамблеї Ради Європи, що за міжнародним правом надає Надії імунітет. Водночас, разом з колегами регулярно відвідуємо судилища над Надією та намагаємося підтримати її. З нею працюють дуже сильні адвокати, які вже давно довели алібі Надії та рознесли цю сфальшовану абсурдну справу. Що ж до суддів та слідчих, то вони ведуть себе дуже дивно з точки зору не лише здійснення судочинства, а звичайної людської адекватності. Тому немає сумнівів у тому, що вирок буде обвинувальний. Адже він уже давно підготовлений у Кремлі. Однак ми йтимемо до кінця, звісно – переможного, допоки Надія не займе своє місце у сесійному залі парламенту.

– Наш ресурс про світове українство, лобіювання українських інтересів у світі, що можете порадити всім діаспорянам світу заради процвітання України?

Наша діаспора – це успішні люди, які реалізували себе у різних країнах світу. Вони відчутно допомагали Україні під час Революції Гідності та воєнної агресії Росії. Багато хто повертається до України, щоб стати волонтерами, долучатися до проведення реформ.  Тому казати про те, що їм можна порадити – не зовсім доречно. Хочеться подякувати за підтримку та закликати й надалі залишатися відкритими до співпраці у різних проектах. Українська діаспора – це впливовий голос України в світі. Сподіваюся, що ми розширюватимемо співробітництво, і кожен з нас робитиме свою домашню роботу для досягнення спільного результату – побудови нової та сильної України.

Іван Крулько, народний депутат від фракції «Батьківщина», «Світове українство», 25 листопада 2015 р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова