Юлія Тимошенко: Президент не скористався своїм правом на оголошення референдуму щодо доцільності продажу землі (оновлено)

Президент України Петро Порошенко намагається відкрити ринок продажу сільськогосподарських земель в Україні для отримання надприбутків аграрною мафією. При цьому він не скористався своїм правом як Гаранта Конституції про оголошення референдуму щодо питання продажу сільськогосподарської землі за ініціативою президента.

На цьому наголосила лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час зборів ініціативної групи щодо організації Всеукраїнського референдуму з питання заборони продажу сільськогосподарської землі, що відбулись у Києві.

«На чолі аграрної мафії стоїть Гарант Конституції – президент України Петро Порошенко, який своїй «аграрній сім’ї» накопичив сотні тисяч гектарів для того, щоб її легалізувати через продаж на так званих аукціонах. Забравши землю безкоштовно на фальшивих аукціонах, влада планує на продажі землі заробити до 3,5 трлн євро, що у 40 разів більше, аніж щорічне ВВП України», – сказала вона.

Ажіотаж навколо продажу сільськогосподарської землі, спричинений нинішньою владою під час російської військової агресії, лідер «Батьківщини» пояснює тим, що аграрна мафія, яка об’єднує з десяток родин, у тому числі президента, має намір «за копійки» скупити землю, хоча вона є безцінною.

Як приклад екс-прем’єр-міністр, навела ситуацію з Німеччиною, де продається лише 1% землі сільськогосподарського призначення, де один гектар коштує як мінімум 70 тисяч євро, а в Україні у зубожілого народу «аграрна мафія на чолі з Президентом скуповує земельні паї за ціною 500-700 доларів США за гектар».

На думку лідера «Батьківщини», важливе питання полягає також у тому, кому буде належати пожиттєвий прибуток від української сільськогосподарської землі.

Й Україна, за її словами, має обрати таку стратегію, аби розвивати власне фермерське господарство і отримувати прибуток саме від продажу готової переробленої продукції із сировини.

«Від продажу сировини Україна щорічно отримує 17,8 млрд євро. А Італія, яка переробляє сировину і торгує готовими виробами, з гектара землі отримує у 10 разів більше доходів, аніж в Україні», – сказала Юлія Тимошенко.

Голова партії вважає: «Якщо ми як нація будемо здатні побудувати переробку сировини, виготовити екологічно чисту продукцію і віддати її на експорт, то це щорічно дасть 178 млрд євро прибутку».

«Президент мусив б виконати Основний закон і як гарант Конституції поставити один підпис під Указом, провести референдум за ініціативою президента і запитати в людей: чи хочуть вони продавати українську сільськогосподарську землю. Ні, він цього не зробив! За спиною в народу підписав Меморандум про співпрацю з МВФ і сказав, що землю будуть продавати. За спиною в народу його депутати, на яких «вже немає де пробу ставити», внесли законопроект про продаж сільськогосподарської землі»,-  пояснила лідер «Батьківщини».

Юлія Тимошенко також упевнена, що український народ змусить владу провести Всеукраїнський референдум щодо заборони продажу сільськогосподарської землі. І якщо влада буде цьому перешкоджати, то вона не втримається на посадах.

«Ні в якому випадку не можна дати владі навіть пальцем доторкнутися до сільськогосподарської землі!» – підсумувала Голова партії.

Як вже заявляла Юлія Тимошенко, сьогодні оголошено початок процедури проведення Всеукраїнського референдуму за народною ініціативою з питання заборони продажу сільськогосподарської землі.

Фотогалерею із заходу можна переглянути за посиланням.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова