Урядовий законопроект про ринок електроенергії – чистої води корупція, – Юлія Тимошенко

Урядовий законопроект  «Про ринок електричної енергії України» – це корупційна схема для управління ринком в ручному режимі, який до того ж, порушує права споживачів.

Про це заявила лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко під час круглого столу «Ринок електричної енергії – шлях до реформування», який відбувся у Верховній Раді.

Тимошенко зазначила, що у законопроекті №4493, зокрема, в пункті 63 статті 5 чітко визначено, що постачальника електроенергії населенню призначає Кабінет Міністрів України.

«Як ці повноваження кореспондуються з відкритим ринком?» – обурилась  лідер «Батьківщини».

При цьому, за словами Тимошенко, в законі не прописано, що Кабінет міністрів проводить конкурс серед постачальників електроенергії населенню. Закон просто передбачає, що «постачальник універсальної послуги, тобто електропостачальник, визначений за результатами конкурсу або призначений Кабміном».

«Слово «або» якраз вжито для того, щоб дати Кабінету міністрів право призначати постачальника населенню. Не має жодного слова про тимчасовість призначення Кабінетом міністрів постачальника електроенергії для населення», – зазначила Тимошенко.

Крім того, за словами Тимошенко, закон взагалі не зарахував побутового споживача до учасників ринку електричної енергії. У переліку учасників ринку зазначені трейдери, всі інші зацікавлені сторони. А власне побутовий споживач реальним учасником ринку не визначений.

«Це обман, що споживач зможе піти і щось десь купити, обрати собі оптимальну послугу. Бо насправді, згідно з цим законом, Кабмін у ручному режимі буде визначати посередника. І посередник буде постачати електроенергію не за ціною виробника, а за завищеною ціною, а прибутками будуть ділитися на корупційній основі. Іншими словами, у законі прописана потужна корупційна посередницька схема», – пояснила Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» нагадала, як колись прибирала «РосУкренерго» в посередництві торгівлі газом між Україною та Росією, яким також прикривали корупційні схеми.

«Тоді було абсолютно очевидно, що там посередники не потрібні. Зараз також штучно вводять посередників на енергоринок між монополіями і населенням. Для чого? Для того, щоб отримати додану вартість і серйозні корупційні тіньові прибутки», – підсумувала політик.

За підсумками круглого столу учасники підписали меморандум, який, зокрема, пропонує відхилити урядовий законопроект №4493, а також створити громадську раду, яка підготує новий законопроект про ринок електроенергії  і винесе цей документ на обговорення широкої громадськості та експертних кіл.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова