Іван Крулько: Зростання економіки неможливе без подолання тотальної корупції

Антикорупційні органи мають ефективніше боротись з корупцією в Україні, а уряд має нарешті зайнятись реформуванням Державної фіскальної служби у сервісну службу.

Про це вчора заявив народний депутат від фракції «Батьківщина» Іван Крулько під час «Великого ефіру зі Світланою Орловською»  на каналі  «NewsOne», коментуючи заяву прем’єр-міністра про тиск на бізнес.

«Побори з бізнесу продовжуються. Але у цьому питанні уряду треба переходити від епітетів до конкретних дій. Поки цього не станеться, фіскали й надалі «кошмаритимуть» бізнес, а економіка України падатиме», – наголосив він.

За словами парламентаря, Державна фіскальна служба досі лишається  каральним органом, який «кошмарить» бізнес, тоді як мала б бути сервісним центром і партнером для бізнесу як у питанні збору податків, так і в питанні митниці.

«Реформування ДФС  та внесення змін у Податковий кодекс мають стати ключовими питаннями порядку денного уряду і забезпечити відродження економіки», – додав депутат і зауважив, що попри кількарічне обговорення цих питань у парламенті, податкова система досі працює за старим Кодексом із тими самими податковими граблями, що були кілька років тому.

Іван Крулько також повідомив, що через збільшення податкового навантаження з 1 січня 2017 року менше ніж за місяць закрилось 128 тисяч фізосіб-підприємців: «На жаль, усе це не сприяє сплаті податків і наповненню бюджету, породжує зростання безробіття».

Парламентар зауважив: якщо уряд справді хоче не «кошмарити» бізнес, а допомогти його розвитку, то має порушити питання внесення змін у Податковий кодекс та захисту малих підприємців на одне з перших засідань парламенту під час наступної сесії.

«Бо за нинішньої системи підприємець весь час ходить під дамоклевим мечем приходу інспектора, який обов’язково знайде порушення і запропонує сплатити  хабар або багатотисячний чи навіть мільйонний штраф, що ставить бізнес на коліна», – образно узагальнив він.

На жаль, поки що, на думку Крулька, антикорупційні органи у цьому питанні недопрацьовують попри те, що мають широкі повноваження для ефективної боротьби з корупціонерами і хабарниками. Щобільше, вони досить дорого обходяться бюджету та платникам податків.

«Наразі бачимо багато публічних заяв, а не конкретних справ у судах. А Україна лишається однією з найкорумпованіших країн Європи і плентається у хвості рейтингів Transparency  International з подолання корупції», – підсумував Іван Крулько, наголосивши, що економічне зростання в Україні, як і в будь-якій іншій країні неможливе без подолання тотальної корупції.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова