«Батьківщина» запустила мережу антирейдерських штабів по всій країні

Сьогодні по всій країні розпочинають роботу антирейдерські штаби, які на прохання селян створила «Батьківщина».

Про це на прес-конференції у Верховній Раді повідомила лідер партії Юлія Тимошенко.

Завдання цих штабів, за її словами, –  правовий захист селян; оприлюднення фактів незаконного захоплення сільськогосподарських земель та прізвищ посадовців – суддів, державних реєстраторів, працівників прокуратури, правоохоронних структур, представників місцевих адміністрацій, які причетні до земельного рейдерства.

«Земельне рейдерство – це вже державна політика. І, на жаль, усі ланцюжки цього рейдерства ведуть до найвищих посадових осіб України. У тому числі, і в силових структурах. Рейдерство сільськогосподарської землі практично стало їхньою власною справою. Саме тому ми зараз відкриваємо «гарячу лінію» в кожній області і в Києві», – наголосила Тимошенко.

Лідер партії додала: «Ми об’єднуємося з Асоціацією фермерів, з усіма фермерськими Асоціаціями на місцях. Ми об’єднуємося також з людьми, які готові захищати сільськогосподарську землю і ми будемо робити публічним кожен факт такого рейдерства».

Голова партії попередила, що «Батьківщина» поіменно називатиме усіх, хто стоїть за кожним випадком захоплення землі.

_APM7722

 

«Ми вносимо зараз законопроект, який запровадить ускладнення перереєстрації земель в загальнонаціональних реєстрах і підвищить відповідальність нотаріусів за переоформлення в реєстрах землі. Також пропонуємо ввести дуже високу кримінальну відповідальність», – додала Тимошенко.

Зокрема, у законопроекті, який підготувала «Батьківщина», передбачається кримінальна відповідальність «для вищих посадових осіб із силових структур, суддів, які є співучасниками рейдерського захоплення землі в селян».

«Земельне рейдерство сьогодні – просто національне лихо! Це біда, надзвичайний стан із захопленням сільськогосподарської землі перед стартом її продажу», – обурено наголосила Юлія Тимошенко.

Політик вимагає вже цього тижня поставити в парламенті на голосування законопроекти про продовження до 2022 року мораторію на продаж сільськогосподарської землі, повернення пільг аграріям щодо введення єдиного сільськогосподарського податку та заборону конфіскації житла за борги за житло-комунальні послуги.

_APM7843

Якщо цього не станеться, Юлія Тимошенко пообіцяла «піднімати аграріїв, звернутися до всіх аграрних громадських організацій, щоб під Верховною Радою або Адміністрацією Президента захистити життя України від знищення».

Голова партії запевнила: «Ми вміємо боротися в опозиції разом з людьми і ми вміємо ставити будь-яку владу на місце!»

«Ми більше ні президенту України, ні прем’єру Гройсману, ні іншим особам не дозволимо знущатися над селянами та усіма людьми!» – підсумувала лідер «Батьківщини».

Окрім цього, депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко на брифінгу заявив, що за вихідні на телефон «гарячої лінії» центрального офісу антирейдерського штабу вже звернулися українці з повідомленнями про 50 випадків рейдерських захоплень землі.

За його словами, «фермери і люди, які страждають від земельного рейдерства, очікують від «Батьківщини» захисту».

«Наша партія системно підійшла до цього питання. У п’ятницю був створений антирейдерський штаб, куди увійшли депутати фракції, представники Асоціації фермерів», – зазначив Вадим Івченко.

Він також оголосив номер телефону «гарячої лінії» центрального антирейдерського штабу – 0 800 50-40-40.

«Сьогодні по всій країні керівники партійних організацій разом з асоціаціями фермерів проводять свої партійні прес-конференції щодо створення таких штабів у кожній області. Вони оприлюднюватимуть все, що відбуватиметься з землею в селах та районах», – уточнив народний депутат.

Присутній на прес-конференції керівник Асоціації фермерів Іван Томіч подякував фракції «Батьківщина» за турботу про селян та реєстрацію відповідних законопроектів.

Він оприлюднив ультиматум аграріїв до Президента, прем’єр-міністра та Верховної Ради, ухвалений на аграрних форумах у регіонах.

У документі, зокрема, йдеться про необхідність збереження пільгового оподаткування для малих та середніх аграрних підприємств, продовження на п’ять років мораторію на продаж сільськогосподарської землі та збереження для аграріїв пільг з ПДВ, які були до 1 січня 2016 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова