«Батьківщина» вийшла з коаліції, щоб зупинити кланово-політичну змову та повернути Україні шанс на зміни, – заява

У середу, 17 лютого 2016 року, фракція «Батьківщина» на своєму засіданні одностайно ухвалила рішення про вихід з коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України восьмого скликання.

Беручи участь у формуванні цієї коаліції півтора роки тому разом із чотирма іншими фракціями новообраного парламенту, ми чітко розуміли, що це – шанс побудувати демократичну європейську Україну, який не можна змарнувати. Люди зробили революцію і стали вищими за політиків. Нам треба було дорости до їхнього рівня, виправдати їхні надії та втілити в життя всі ті реформи, заради яких консолідувалося українське суспільство.

Саме такі цілі ми ставили перед собою і закладали в положення Коаліційної угоди: реформи – а не консервація кланової системи; прозорість – а не корупція; потреби людини, розвиток економіки та соціальна справедливість – а не тотальний хаос.

З часом стало абсолютно зрозуміло, що уряд на чолі з Арсенієм Яценюком працює не на Україну та українців, а на клани та олігархів. За фасадом красивих слів і обіцянок уряду насправді ховаються корупція, змова з кланами, зокрема тими, що представляють російський інтерес, і прірва економічної кризи. Саме це створює загрозу нестабільності в Україні, унеможливлює реальну боротьбу проти окупантів та руйнує антипутінську коаліцію в світі, оскільки світ не хоче мати справ із корумпованим урядом.

Це дуже негарно: говорити, як Михайло Грушевський, а діяти, як Янукович. Напевно, тому 70% українців підтримують відставку уряду Арсенія Яценюка.

Цинічна вистава з голосуванням за недовіру уряду наочно продемонструвала, що проєвропейська коаліція в цьому парламенті є фікцією, фасадом, а реально управляє країною тіньова, кулуарна, кланово-олігархічна коаліція.

Події у Верховній Раді поставили суспільство, парламент і президента перед фактом корупційно-кримінальної диктатури прем’єр-міністра та загрози неконтрольованих вуличних бунтів.

Ми переконані, що збереження такої «стабільності» лише поглибило б політичну й економічну кризу, не призвело би ані до реформ, ані до закінчення війни, ані до гідного життя.

За таких обставин фракція партії «Батьківщина» у Верховній Раді здійснила єдино можливий логічний та адекватний крок – вийшла зі складу коаліції, яка де-факто припинила існування після провалу голосування за недовіру уряду, яка є глибоко корумпованою, яка не має наміру захищати Україну від зовнішньої агресії і проводити справжні реформи.

Наша мета – докорінна зміна, перезавантаження політичної системи в Україні шляхом або формування нової коаліції та нового уряду, або, якщо це не вдасться, шляхом дострокових виборів до Верховної Ради України.

Ми закликаємо всіх народних депутатів України, які не згодні з тим, що відбувається в стінах парламенту та уряду, які не втратили честь, совість і відчувають відповідальність перед країною, теж подати заяви на ім’я голови парламенту про вихід зі складу коаліції. Відповідно до законодавства та роз’яснення Конституційного суду, членство в коаліції є індивідуальним.

Ми також звертаємося до позапарламентських політичних сил і громадських рухів із закликом про об’єднання заради реформ і захисту України.

Якщо ми вчасно не усунемо від влади учасників кланово-політичного консенсусу, то країну буде кинуто у вир силового протистояння. Нам треба продемонструвати, що альтернатива є, і вихід України з глибокої кризи цілком реальний.

Ми закликаємо усіх активних членів суспільства зберігати витримку, спокій і гідність, не допускаючи розгортання вуличного безладу та сутичок.

Переконані, у суспільстві є численні здорові сили, які здатні мирно перезавантажити країну.  Ми спільно беремося до цієї роботи.

Фракція політичної  партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» у Верховній Раді України восьмого скликання.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова