Альона Шкрум: Збільшення чисельності ЦВК – чергова маніпуляція Банкової

Збільшення складу Центральної виборчої комісії із 15 до 17 осіб є банальною спробою президента Порошенка забезпечити собі гарантований вплив на комісію напередодні виборів.

Так прокоментувала депутат від «Батьківщини» Альона Шкрум внесення змін до законопроекту про ЦВК (№9090).

Задля виконання рішення ПАРЄ, яке закликало Верховну Раду нарешті провести ротацію членів Центрвиборчкому, чия каденція давно скінчилася, потрібно було внести легітимне подання, а не маніпулювати із чисельністю однієї із ключових державних інституцій.

«Я впевнено вам заявляю як юрист, що можна виконати резолюцію ПАРЄ і залишити 15 членів ЦВК. Президент має лише внести легітимне подання і забезпечити представництво кожної фракції. У нас – не більше 15 фракцій. Тому не треба працевлаштовувати додатково ще двох осіб. Не треба витрачати додаткові гроші. Треба просто виконати закон і резолюцію ПАРЄ», – пояснила політик.

Альона Шкрум нагадала, що «Батьківщина» вимагає оновлення нелегітимного складу ЦВК вже 4 роки, але гарант вперто зволікає із цим.

«Батьківщина» також закликає президента внести правильне подання, яке б відповідало  законодавству, резолюції ПАРЄ і забезпечувало б представництво кожної фракції у ЦВК», – наголосила народний депутат.

Вона також закликала спікера Андрія Парубія не порушувати регламент Верховної Ради і не позбавляти права законодавчої ініціативи депутатів, охочих подати альтернативні законопроекти.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова