Сьогодні Верховна Рада підтримала ініціативу народного депутата від «Батьківщини» Альони Шкрум та ухвалила в першому читанні законопроект «Про медіацію».
«За» проголосувало 238 народних депутатів.
Законопроект №3665 покликаний врегулювати механізм медіації – вирішення спорів із залученням посередника.
«Зараз в Україні інститут медіації не розвинутий належним чином. Законопроект №3665 врегульовує законодавчо процес медіації й доповнює чинні правові інститути, такі як мирова угода в цивільному та господарському процесах, примирення в адміністративному судочинстві та кримінальному процесі тощо», – зазначила під час представлення законопроекту у ВР Альона Шкрум.
Депутат запевнила: «Запровадження медіації – це перший крок до розвантаження судів, економії коштів і часу громадян»
«У медіації використовуються інноваційні технології переговорів, які націлені на прийняття креативних рішень сторонами і не концентруються тільки на їх правових позиціях, максимально задовольняючи реальні інтереси та потреби всіх сторін», – пояснила ініціатор законопроекту.
Альона Шкрум звернула увагу ще на один надважливий аргумент на користь медіації: «Завдяки застосуванню процедури медіації створюється реальна можливість звільнення судів від навантаження у зв’язку із розглядом справ невеликої тяжкості, зосередження на більш серйозних справах і підвищення ефективності системи правосуддя в цілому».
Питання медіації знайшло багато позитивних відгуків під час обговорення у сесійному залі: на підтримку законопроекту висловлювались представники усіх фракцій та позафракційні депутати.
«Законопроект про медіацію об’єднав зал, незважаючи на те, що шлях до його ухвалення був непростий, як і до прийняття більшості законів, де перший автор – від «Батьківщини», – підсумувала Альона Шкрум.
Довідково: Медіація – це структуровані переговори, в яких сторони намагаються самостійно, на добровільній основі, досягти згоди за допомогою третьої незалежної сторони – медіатора.
За законопроектом №3665 інститут медіації доповнює (а не змінює) чинні правові інститути, такі як мирова угода в цивільному та господарському процесах, примирення в адміністративному судочинстві та кримінальному процесі тощо.
Законопроектом пропонується встановити, що медіація може застосовуватися у будь-яких конфліктах (спорах), у тому числі цивільних, сімейних, трудових, господарських, адміністративних, а також в кримінальних провадженнях та справах щодо адміністративних правопорушень.