За проведенням опитування на місцевих виборах стоїть адмінресурс, – Валентин Наливайченко

Анонсоване президентом України Володимиром Зеленським опитування на місцевих виборах – це використання адміністративного ресурсу, що є абсолютно незаконним.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» в інтерв’ю ІА «Інтерфакс-Україна».

«На всі п’ять запитань відповідь буде одна – це адмінресурс, ба більше, використання адмінресурсу у виборчому процесі. Виборчий кодекс України, найвищий для виборів закон, встановлює, що вибори – окремо, а опитування – окремо», – наголосив Валентин Наливайченко.

За словами народного депутата, проведення опитування на майбутніх виборах викликає низку інших запитань.

«Перше – і найголовніше – в яких умовах місцеві вибори наразі відбуватимуться і яке навантаження на членів виборчих комісій? Я маю на увазі насамперед пандемію. Це означає, що людям на виборчих дільницях треба працювати в масках, їм треба виділити додаткові кошти у вигляді доплат, щоб вони могли купити на 12 годин роботи, а потім ще щонайменше 12-20 годин підрахунку голосів, і дезінфектанти, і рукавички. І годувати людей треба, і возити додому… Це величезний тягар, який лягає на бюджет», – зауважив парламентар.

Валентин Наливайченко також припустив, що використання такої технології більшість учасників виборчого процесу оскаржуватимуть у судах.

Водночас народний депутат вважає, що президент і його офіс можуть проводити опитування на своєму офіційному сайті.

«Безумовно, можна і потрібно поставити на своєму вебсайті електронні опитування. І запитань насправді у людей не п’ять, а щодня – сотні. Хто заважає? Навпаки, так мала давно діяти влада», – зауважив Валентин Наливайченко.

Народний депутат вважає, що найкращим опитуванням і найкращою оцінкою влади є особистий прийом громадян із заявами, а на другому місці – електронні опитування або електронні петиції.

«Будь ласка, виставляйте щодня, скільки вам цікаво запитань, і ви отримаєте відповіді. І головне питання: де закон про референдум, про реальне народовладдя?» – резюмував парламентар.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова