Юрій Одарченко: Закон про КСУ використали для узурпації влади в суді

Зміни до Конституції, які ухвалювалися в залі Верховної Ради, передбачали основний пункт: забезпечити доступ громадян до Конституційного Суду з таким інструментом, як конституційна скарга.

Проте, на жаль, мені дуже прикро, що законопроект №6427-д «Про Конституційний Суд», який має стати основою для захисту конституційного права громадян, використали, насправді, виключно заради вирішення питання про узурпацію влади в Конституційному Суді, зосередження впливу президента на Конституційний Суд, для вирішення питань, які є сьогодні цікавими для влади. І в тому числі, питання продажу землі сільгосппризначення.

Я переконаний, що після ухвалення цього закону першим рішенням Конституційного Суду буде скасування мораторію на продаж землі сільгосппризначення і визнання конституційним продаж землі. Це буде перше рішення, яке він ухвалить.

І основна справжня мета цього закону – легітимізувати саме це рішення, тому що Порошенко бачить, що через парламент воно не пройде, а тому треба створювати відповідні інструменти.

Велика робота людей, які дійсно прагнули вдосконалити законопроект і виправити велику кількість недоліків, змарнована, оскільки неможливо підтримувати законопроект, мета якого продаж землі. Я маю на увазі статтю 36 законопроекту, яка встановлює, що «конституційні скарги розглядаються сенатами». При цьому сенат є повноважним за умови присутності в ньому всього-на-всього 6 суддів Конституційного Суду. Так само 6 суддів зможуть ухвалити будь-яке рішення.

Завдяки цій нормі Президент України зможе домогтися скасування положень Земельного кодексу України щодо мораторію на продаж землі без реальної підтримки більшості суддів: 6 суддів ухвалять рішення замість 18-ти. До того ж переглянути рішення сенату буде неможливо в принципі, тобто, навіть якщо більшість Конституційного Суду будуть проти продажу землі, вони не зможуть скасувати рішення 6 членів сенату, які будуть повністю підконтрольні владі.

Окрім того, знову не вирішене питання про порядок розгляду заяв про відвід. Передбачено, що відвід розглядається в порядку, визначеному Регламентом, який, як і саме існування цього Регламенту, суперечить Конституції.

Тому, незважаючи на те, що комітет врахував значну частину поправок, які виправили частину технічних недоліків законопроекту, я був змушений закликати своїх колег не підтримувати зазначений законопроект. Голос «за» – це голос за продаж землі сільгосппризначення.

Вибори повинні бути свідомими, будь-який депутат, виборці повинні бути свідомими.

Юрій Одарченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 22 червня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова