Юрій Одарченко закликає Раду ухвалити законопроект, що дозволяє власникам квартир відмовитися від опалення

Народний депутат від фракції «Батьківщина» Юрій Одарченко закликає парламент терміново ухвалити законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» щодо права на відмову від послуги постачання теплової енергії».

Про це він заявив сьогодні на брифінгу у Верховній Раді.

Політик розповів, що зареєстрований ним разом з іншими співавторами проект закону передбачає право власника квартири подати до виконавця послуги із постачання теплової енергії заяву про відмову від даної послуги. У разі, якщо квартира належить кільком особам, таку заяву повинні підписати всі співвласники квартири.

Відповідно до документу, після отримання заяви виконавець послуги повинен протягом місяця безоплатно розробити технічні умови для відключення.

«Такі умови не можуть включати в себе роботи за межами квартири споживача. Як правило, вони передбачатимуть відокремлення внітрушньоквартирної мережі від мережі централізованого теплопостачання та встановлення відповідних трубопроводів з метою забезпечення проходження теплової енергії до квартир, які продовжують користуватися послугою», – пояснив політик.

Технічні умови виконуються власником квартири за власний рахунок поза межами опалювального сезону. Після завершення робіт виконавець послуги з теплопостачання направляє свого фахівця або комісію, яка перевіряє виконання технічних умов, та складає акт. Він є підставою для розірвання договору постачання послуги.

Юрій Одарченко зазначив, що законопроект передбачає для виконавця послуги відповідальність за умисне затягування процедури відключення. Так, у випадку порушення термінів виконання послуг, споживач отримує право не оплачувати послугу за період, коли його відключення блокується теплопостачальною організацією.

«Якщо люди не можуть впливати на рівень тарифів, то нашим законом ми пропонуємо безальтернативну відмови від цієї послуги та надаємо можливість позбутися небезпеки від позбавлення житла», – наголосив автор документу.

Народний депутат від «Батьківщини» зауважив, що термінове внесення такого законопроекту пов‘язане з великим суспільним обуренням щодо виплати небачених премій працівникам НАК «Нафтогазу», які вони собі нарахували за рахунок завищених тарифів.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова