Юрій Одарченко: Президент хоче знищити судову систему України

Поданий президентом законопроект «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» (№6232) повністю знищує систему судочинства в Україні.

Про це у Верховній Раді під час обговорення відповідного документу заявив народний депутат від «Батьківщини» Юрій Одарченко.

«Під знищенням мається на увазі не перемога над корупцією, а втрата можливості громадянам відстоювати свої права у суді», – уточнив він.

Парламентар нагадав, як уряд Януковича у 2010 році проводив судову реформу, метою якої була підпорядкувати судову владу Президенту України.

Тоді Верховний Суд був позбавлений повноважень, а всі його функції були передані вищим спеціалізованим судам, зауважив політик.

«Це спричинило роки суперечностей у судовій практиці, неможливість людині добитися справедливості, якщо проти неї виступає представник влади. У 2014-му році ми змінили цю ситуацію. Верховний Суд став органом, який слідкує виключно за єдністю судової практики, що дозволило почати вибудовувати правову державу. На жаль, цим законопроектом ми створюємо перешкоди для доступу людей до правосуддя», – наголосив Юрій Одарченко.

Депутат від «Батьківщини» зазначив, що згідно із законопроектом №6232, для подання позову людина повинна буде сплатити не лише надзвичайно завищений судовий збір, але й авансувати витрати на судовий розгляд.

«При цьому платити доведеться навіть за таку елементарну річ, як витребування доказів. Тобто суд перетворюється на платну послугу, доступну лише для багатих», – сказав.

Юрій Одарченко також повідомив про те, що ним зареєстровано законопроект №6448  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо процесуального забезпечення судової реформи)», який дозволяє розпочати роботу нового Верховного Суду,  не знищуючи існуючу судову практику і дає змогу оновити судову систему України.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова