Юрій Одарченко: Подав до КСУ подання щодо пенсій колишніх держслужбовців

Минулого тижня я подав до Конституційного суду України конституційне подання 51 народного депутата України щодо пенсій колишніх державних службовців.

Подання вже розподілено судді-доповідачу, зараз вирішується питання про відкриття провадження.

У чому суть питання: державні службовці до 2016 року мали особливу гарантію. Якщо вони виходять на пенсію, то отримують її, виходячи зі своєї останньої заробітної плати. Але якщо в подальшому заробітна плата по відповідній посаді збільшується – пенсій перераховується так, нібито він на пенсію пішов зараз, тобто вже при збільшеній заробітній платні.

Чому це було зроблено? На відміну від всіх інших громадян України державний службовець не може обрати час, коли він іде на пенсію. Є граничний вік перебування на державній службі, після якого ця служба завершується. На відміну від інших громадян України державний службовець не може працювати на другій роботі одночасно із першою, не може «підробляти», не може «брати халтуру». Все це йому заборонено. Тому деякі додаткові гарантії щодо пенсійного забезпечення повинні бути.

Людина, яка віддала все життя служінню державі, має право отримати від держави певні преференції. Але найголовніше – це виконання обіцянок. Держава обіцяла тим, хто поступив на державну службу, певні умови пенсійного забезпечення. Людина відпрацювала 30 років – і ці умови скасовані без будь-якого попередження.

Саме тому ми звернулися до Конституційного Суду України з вимогою встановити, що у випадку, коли держава щось пообіцяла своєму громадянину – вона зобов’язана виконувати свою обіцянку.

Якщо конституційне подання буде задоволено – державні службовці, які вийшли на пенсію, отримають право на її перерахунок з урахуванням сьогоднішнього рівня заробітної плати.

Додатково хотів би нагадати – мова не іде про міністрів, народних депутатів чи суддів. Мова іде про рядових державних службовців, про десятки тисяч спеціалістів, які забезпечують нарахування субсидій, видачу довідок, написання відповідей на запити. Мова іде не про пенсії у десятки тисяч гривень, а про 200-300 гривень доплат, які отримали всі пенсіонери, крім колишніх державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

Сподіваємося, що суд прийме справедливе і законне рішення.

Юрій Одарченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 23 квітня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова