Народний депутат від «Батьківщини» Юрій Одарченко перебуває з робочим візитом у Брюсселі разом із українською делегацією представників державних і приватних підприємств, громадськості та медіаспільноти, а також депутатів місцевого самоврядування.
У рамках візиту відбувся круглий стіл «Європейська перспектива України» за участю депутатів Європарламенту та віце-президента Парламентської асамблеї «Євронест», під час якого Юрій Одарченко порушив питання відновлення України.
«Сьогоднішня ситуація в країні нагадує «план Моргентау» після закінчення Другої світової війни. Україні ж потрібен своєрідний «план Маршала», здатний спільними з ЄС зусиллями відновити Україну і дійсно інтегрувати її до загального європейського простору», – наголосив він.
Юрій Одарченко також звернув увагу на запропонований лідером «Батьківщини» Юлією Тимошенко проект Нового курсу України і перспективність його підтримки з боку європейського істеблішменту та бізнесу.
Окрім того, перебуваючи у Брюсселі, представник «Батьківщини» зустрівся з радником Європейського парламенту з енергетики та комунальних підприємств Вільямом де Ремекером і депутатом Європарламенту від Естонії, представником Альянсу демократів та лібералів Європи Ігорем Грязіним.
«Для мене як для народного депутата України, що представляє інтереси населення Херсонської області, важлива позиція Європейського Союзу щодо захисту та гарантування безпеки Херсонського енергетичного вузла та зрошувальної системи області від можливої агресії з боку Росії. Доказом агресії є зосередження значного російського військового контингенту на території окупованого Росією Криму», – наголосив Юрій Одарченко.
Своєю чергою євродепутат Ігор Грязін наголосив на важливості миру на Донбасі та поверненні Криму до складу України. Він також зазначив, що для Прибалтики анексія Криму має особливе значення, адже якщо Росія порушує кордони України, то вона може порушити кордони колишніх радянських республік, зокрема і Естонії.
«Доки проблема Криму не вирішиться, жодна прибалтійська країна не буде підписувати з Росією прикордонні договори», – зауважив євродепутат.