Сьогодні, 29 липня, в рамках участі у конференції «Геополітичний виклик: Японія та Азійсько-Тихоокеанський регіон у мінливому світі» Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко провела зустріч із губернаторкою Токіо Юріко Коіке.
«Від імені українців хочу подякувати японському народові за те, що підтримали справу України у війні за виживання, яку вона веде. Ми всі зворушені тією підтримкою, яку ви запропонували, а також потужними санкціями проти загарбника, росії, які ви запровадили. Наші серця також гріє те, що ви надали домівку стільком біженцям від бойових дій. Ваша непохитність і ваша щедрість не будуть забуті українським народом», – наголосила Юлія Тимошенко.
Вона також висловила вдячність за те, що саме пані Юріко Коіке була однією з перших політиків, хто приїхав до Києва, коли з в’язниці було звільнено лідерку «Батьківщини».
«Мало хто знає про те, що коли мене звільнили, Ви були однією із перших, хто приїхав до Києва, щоб мене побачити. Оскільки моя країна вже переживала атаку з боку росії у той час, Ваш приїзд був справді мужнім вчинком та символом справжньої дружби. Тому я дуже рада бути тут, у Токіо, щоб знову зустрітися з Вами та побачити те, як сильно Вас поважають громадяни Токіо», – зазначила Юлія Тимошенко.
У свою чергу Юріко Коіке висловила підтримку суверенітету, незалежності та територіальній цілісності України та наголосила, що Японія перебуває з нашою державою у цей час викликів.
«Щоразу, коли я дізнаюся про обстріли в Україні та загострення ситуації, я надзвичайно переживаю за вас», – сказала губернатор.
Політики також поспілкувалися з жінками-біженками з України, яким допомагає Японія.
Окрім забезпечення повсякденних потреб, таких як одяг і предмети першої необхідності для евакуйованих, столичний уряд Токіо продовжує надавати нашим біженцям підтримку в догляді за дітьми, медичному обслуговуванні та вивченні японської мови.
У зустрічі також брали участь заступник Голови партії «Батьківщина», перший заступник Голови Комітету ВРУ з питань зовнішньої політики Григорій Немиря та народний депутат Сергій Власенко.
Нагадаємо, 27-29 липня міжнародна організація «Всесвітня підтримка розвитку» та Міжнародний демократичний союз проводять конференцію у місті Токіо (Японія). Основна увага цьогорічного заходу, у якому беруть участь колишні світові лідери, політики та лідери думок – геополітичні зміни, спричинені нападом росії, та ситуація в Україні.
Міжнародний демократичний союз – це асоціація понад 80 консервативних та християнсько-демократичних партій та їхніх однодумців центристського та правоцентристського спрямування з понад 60 країн усіх континентів світу. МДС є майданчиком для взаємодії цих партій, на якому політики можуть обмінюватися думками та своїм баченням, налагоджувати контакти та говорити одним потужним голосом для просування демократії по всьому світу. Цей Союз у 1983 році заснували такі визначні політики, як Маргарет Тетчер, Джордж Буш, Гельмут Коль, Жак Ширак та інші.