Юлія Тимошенко зустрілася з делегацією Європарламенту

Сьогодні Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко та її заступник, голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря взяли участь у зустрічі з координаторами програми Європейського парламенту з підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України – співголовою Парламентського Комітету асоціації Україна – ЄС Андрієм Пленковичем та колишнім Президентом Європарламенту Петом Коксом.

Сторони обговорили питання міжпарламентського співробітництва та політичну ситуацію в Україні.

Андрій Пленкович запевнив, що Європейський парламент готовий надалі допомагати Україні на шляху реформ, зокрема, щодо підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України.

_APM8647«Ми дуже раді продовжувати нашу тісні співпрацю. Ми готові допомагати вам, але це ваша країна і ваш шлях до демократії», – сказав він.

«Дуже добре знову повернутися до Києва і працювати над реформами. Але ми не збираємося втручатися: ми готові допомагати, як зможемо. Ми – не інструмент уряду, президента чи парламенту, ми намагаємося бути інструментом змін», – наголосив Пет Кокс.

_APM8634

Зі свого боку Юлія Тимошенко подякувала за допомогу та наголосила, що фракція «Батьківщина» відкрита до подальшої плідної співпраці.

Вона звернула увагу на три ключові моменти у реформуванні парламенту. За її словами необхідний консенсус для ухвалення п’яти законопроектів з реформування ВРУ, який сьогодні відсутній між представниками політичних сил.

_APM8728

Юлія Тимошенко звернула увагу європарламентарів на систематичних грубих порушеннях регламенту у Верховній Раді України. Мова йде як про відмову від розгляду Комітетами зареєстрованих законопроектів, що триває роками, про практику розгляду законопроектів  у парламенті за пришвидшеною процедурою з огляду на політичну доцільність, часто без висновків Комітетів тощо.

«Ми маємо дуже низьку якість законодавчої роботи саме через порушення регламенту. Потрібно ввести запобіжники для цього:  відповідальність за порушення регламенту», – сказала вона.

_APM8995

Крім того, вона наголосила на важливості виконання контрольної функції парламенту, яка включає дієву роботу тимчасових слідчих комісій та Рахункову палату, яку буде очолювати представник опозиції і до якої увійдуть опозиціонери.

«Сьогодні контрольна функція парламенту не працює. При такому рівні корупції в Україні, реалізація цієї функції є ключовою. При цьому необхідним  є баланс між опозиціє та більшістю у Раді, який сьогодні відсутній», – зазначила Голова фракції «Батьківщина».

Більше фото із зустрічі з делегацією Європарламенту можна переглянути за посиланням

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова