Юлія Тимошенко: Зміцнення ЗСУ та захист людей мають бути пріоритетом роботи Верховної Ради

На жаль, у парламенті вже довгий час не розглядаються законопроєкти, покликані полегшити життя людей в умовах війни. Однак саме національні інтереси та захист людей мають завжди бути в пріоритеті держави.

На цьому наголосила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко в ефірі «Єдиних новин».

«Щоразу скорочують права, свободи людей, гарантії робітників – це ненормально! Тому мене дивує порядок денний Верховної Ради, який є неадекватним щодо того, що потрібно робити в Україні зараз. Приміром, приватизуються ліси, посилюються кредитні спілки – я не можу зрозуміти, яке це зараз, під час війни, має відношення до захисту людей і до національних інтересів держави», – обурилася лідерка «Батьківщини».

Вона повідомила про кадрові зміни у Міністерстві соціальної політики, однак зауважила, що справа не в зміні очільників відомства, а в курсі соціальної політики, що проводиться в Україні останні декілька років. Він, на її думку, не збігається з європейськими стандартами, де ринкова економіка співіснує разом із сильною системою соціального захисту.

Тож Юлія Тимошенко зауважила, що в теперішніх умовах дуже важливо розробити комплексну державну програму, щоб допомогти людям, які втратили роботу та залишилися без житла внаслідок війни.

«Зараз сотні тисяч людей чекають підписання президентом закону, ухваленого Верховною Радою декілька тижнів тому за поданням і відповідними правками «Батьківщини». Він покликаний захистити людей від безробіття під час війни – там дуже жорстко прописано, що якщо людина втратила роботу, вона мусить негайно бути зареєстрована в Фонді зайнятості й отримувати 10-12 тисяч гривень по безробіттю в зв’язку з війною. Ми очікуємо, що це буде зроблено найближчими днями. Бо людям це потрібно», – вважає Голова партії.

Легковажним, на її переконання, є відсутність фундаментальної державної програми, яка б вирішила питання втраченого українцями житла. Тому лідерка «Батьківщини» нагадала про розроблений її командою план невідкладних дій, щоб українці, які внаслідок війни втратили житло, отримали до холодів теплі оселі.

«Дати людям прихисток можуть швидкозбірні модульні будиночки, і ЄС готовий цю програму розглянути. Також ми порадили уряду зробити ревізію всіх вільних місць у санаторіях, турбазах, готелях, з якими державі треба негайно укладати угоди. Потрібно провести інвентаризацію всього незавершеного будівництва, і недобудовані на 95-97% будинки за державний кошт добудувати й віддати людям. І, звичайно, треба до 1 жовтня кинути всі сили на те, щоб відновити будинки з незначними руйнуваннями – вставити шибки, поновити дахи», – зазначила Юлія Тимошенко.

Нагадаємо, лідерка «Батьківщини» переконана, що сучасна зброя та посилення санкцій гарантуватимуть перемогу України над режимом путіна.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова