Партія «Батьківщина» ініціює створення ТСК, яка зʼясує, чому за півтора року повномасштабної війни вітчизняні шпиталі забезпечуються за залишковим принципом, а військовим чиняться перепони під час отримання інвалідності та статусу учасника бойових дій.
Про це Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила на пресконференції під час робочої поїздки на Івано-Франківщину.
«Ми будемо виходити з ініціативою до всіх фракцій про створення у Верховній Раді тимчасової слідчої комісії, щоб розібратися про недостатність фінансування медичних закладів, які надають допомогу нашим пораненим. Треба розібратися, чому не надається інвалідність нашим воїнам – тим, хто має отримати. Чому не надається статус учасника бойових дій тим, хто має на це право, і до якого часу, під час війни, фінансування лікування поранених буде серед останніх видатків, які треба робити», – наголосила Юлія Тимошенко.
Лідерка «Батьківщини» обурена недофінансуванням статей видатків на лікування та реабілітацію поранених фронтовиків у той час, як на «Національний марафон» виділяють 2 мільярди гривень.
«Мені боляче, коли військові записують відеозвернення до влади, уряду, депутатів про те, що вони не можуть отримати статус учасника бойових дій, не можуть швидко та без зусиль оформити інвалідність і не можуть отримати той рівень лікування, який потрібен їм у лікарнях, які недофінансовані», – зазначила Юлія Тимошенко.
Вона також повідомила, що має намір створити спеціальні телефонні «гарячі лінії», куди б зверталися військові, які стикаються з подібними проблемами.
Юлія Тимошенко констатувала, що недофінансування є характерним явищем для прифронтових лікарень та шпиталів, до яких одразу направляють з фронту поранених. За її словами, команда «Батьківщини» з волонтерською допомогою відвідала вже сотні лікарень в усіх регіонах, і наполягатиме, щоб влада негайно виправила ситуацію, бо знає про проблеми не на словах.
Лідерка фракції нагадала про внесену депутатами від «Батьківщини» постанову щодо необхідності негайного збільшення втричі фінансування пакетів медичної допомоги для воєнних, що має зробити Нацслужба здоровʼя України. На її переконання, прифронтові лікарні мають в першу чергу бути забезпечені найсучаснішим медичним обладнанням, бо йдеться про життя захисників України.