Юлія Тимошенко: Завдання нової Конституції – виробити шлях у майбутнє України

Юлія Тимошенко вбачає завданням Нової Конституції, тобто нового суспільного договору, – виробити шлях у краще майбутнє України.

Про це вона розповіла під час програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

Лідер партії «Батьківщина» нагадала, що сьогоднішня Конституція 1996 року відіграла позитивну роль – закріпила суверенітет держави. Проте потім щороку кожен Президент України підлаштовував її під себе, зауважила вона.

«Ми отримали домовленості політиків і кланів між собою», – сказала політик.

Саме тому, переконана Юлія Тимошенко, зараз настав час, коли в українського народу є право та можливість перезавантажити владу, «адже люди втратили віру в те, що в державі щось зміниться».

На її переконання, сьогодні треба зібрати весь інтелект нації і виробити чіткий покроковий план дій, як виводити країну з важкого стану.

«Нам треба думати, як змінити умови нашого життя. Саме тому ми говоримо про нову Конституцію як новий суспільний договір», – сказала політик.

Лідер партії наголосила також на тому, що в Україні треба ухвалити таку Конституцію, у якій  президент не матиме абсолютної влади.

«Треба, щоб контролюючі органи були чітко відмежовані від політичних діячів, від уряду, парламенту. До того ж, нова Конституція має відрізнятись від попередньої, яка творилася за зачиненими дверима декількома людьми, яка всі роки використовувалась в інтересах цього кола «обраних», які ділили країну та бюджет», – зазначила вона.

Голова «Батьківщини» заявила, що новий суспільний договір має бути створено разом із громадянським суспільством і ухвалено на всенародному референдумі, який оголосить своїм указом новий Президент України.

Юлія Тимошенко в прямому ефірі запросила всіх політичних лідерів і представників громадянського суспільства до спільної роботи над проектом нової Конституції.

«Сьогодні команда з-понад 60 експертів, конституціоналістів, політологів, політиків, які є частиною інтелекту країни, вже працюють над текстом. І наш план – до початку президентської кампанії розробити новий проект Конституції і пред’явити його громадянському суспільству», – підсумувала лідер «Батьківщини».

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова