Юлія Тимошенко: Закон про децентралізацію влади легалізує особливий статус Донбасу і створить державу в державі

Поданий президентом законопроєкт №2598 «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» суперечить українській державності та інтересам людей.

Про це заявила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко в ефірі телеканалу «112. Україна».

«Закон усуває з Конституції норми, які заважають запроваджувати особливий статус. Тож, у разі ухвалення пропозицій президента, не треба буде вносити зміни до Конституції, а особливий статус може бути запроваджений законом. Для цього не знадобляться навіть 300 голосів, вистачить і 226-и», – зауважила Юлія Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» застерегла, чим небезпечний такий закон для країни і які наслідки може мати заплановане владою узаконення особливого статусу Донбасу.

«Легалізація закону про особливий статус Донбасу означатиме, що на окупованій частині формуватимуться власні суди, власні силові структури без впливу України. По суті вся влада тотально там буде сформована без участі України. Це держава в державі, анклав, який буде переданий всередину країни, без права управління ним», – застерегла Голова партії.

Юлія Тимошенко переконана, що такий крок вигідний для тих, хто буде керувати окупованою територією, і прямо суперечить інтересам України.

«Ми всі очікували від Нормандського формату миру, люди його прагнуть. Тому нам потрібен реальний шлях до миру, а не його ілюзія», – резюмувала Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова